Sakarya’da çocuğa saldıran sahipsiz köpeklere engelleme fail esnaf Necmettin Detaylı olayı anlattı

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde okuldan dönen çocuğa saldıran iyesiz köpeklere müdahale eden esnaf, yaşananları anlattı.

Ömercikler Mahallesi 8013. Sokak’ta üç periyot önceki kaldırımda revan çocuğa hücumcu iyesiz köpekleri kovalayan perukar Necmettin Mufassal, AA muhabirine, öğrencilerin okula gidip gelirken bu sokaktan geçtiklerini söyledi.

Olayın olduğu dönüş da köpekleri güruh halinde gezerken gördüklerini tabir eden Tafsilatlı, “İçerde oturuyordum, vehleten çocuğun feryadını duydum. Hariç çıktığımda köpek çocuğa saldırıyordu. O tam kadeh şişeyi köpeklere atarak dikkatlerini dağıttım. Duraksama etmeden aracısız olaya engelleme ettik. Esnaf arkadaşlarımızla kapik sürüsünü dağıttık.” diyerek konuştu.

Yetkililerden bu konuda mücahede beklediklerini dile getiren Tafsilatlı, “Kısırlaştırıldıktan sonradan hayvan barınağında bakılsın, sokaklara dağıtılmasın. Biz bunları istiyoruz. Bu kök olayların önüne geçemiyoruz.” diye konuştu.

Olaya müdahale fail aynı bambaşka esnaf Büyük Sami Şiddetli üstelik belediyenin köpekleri topladığını fakat gökçe yazın köylere hayvancılık amacıyla bambaşka ilçeden gelenlerin getirdikleri hayvanları bıraktıklarını ve bunların koca süresince çok fazla olmadığı için yabanileştiğini ve saldırdıklarını savundu.

Akyazı ilçesinde 26 Kasım’da kaldırımda revan öğrenciye köpeklerin tasallut andaç ve esnafın olaya engelleme etmesi düzenlilik kamerasına yansımıştı.

Share: