Perukla köylü dönüp 2 eş uray personelini asitla yaraladı

Denizli’de tartışma yaşadığı şehremaneti binasına peruk takarak dönen eş, beraberinde getirdiği hamız muhtevalı sıvıyı iki belediye personelinin konusunda döktü. Görüngü yerinden kaçan avrat, gücük sürede yakalanırken, avrat memurlar yüz ve elinden yaralandı.

Görüngü, Pamukkale ilçesine vabeste Ecdat Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak; Denizli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Kentçilik Ofis Başkanlığı Çatı Taharri Yazıhane Müdürlüğüne gelen Arzu Y. isimli karı, işyar personellerle tartışma yaşadığı binadan ayrıldıktan bilahare, tanınmamak üzere peruk takarak kısa süre bilahare izansız geldi. Istek Y. sonrasında birlikte getirdiği hamız muhtevalı sıvıyı, karı belediye personeli Tutku Ç.’ye akıllıcasına fırlattı. Hamız muhtevalı olduğu tespit edilen hazır para Dinamit Ç. ve beraberinde bulunan faaliyet arkadaşı Aslı Y.’ye eski etti.

Bağrışmalar üstüne Istek Y. arkasına bakmadan binadan kaçtı. İhbar sonrası görüngü adına itfaiye aracı, keyif ve düzenlilik ekipleri sevk edildi. Olay hesabına giden keyif görevlileri yüzünden yaralanan Hırslı Ç. ve elinden yaralanan Aslı Y.’yi Denizli Azamet Hastanesi’ne kaldırdı.

Olay yeri tetkik ekipleri binada mesai gerçekleştirilirken, dalavereli kadın ise bodur süre bilahare yakalanarak karakola götürüldü. Olaya tanık olan yaralıların gelişim arkadaşları ise bodur devamlı yadırgatıcı geçirdi. Yaralı kadınların hastanede tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren Heves Y.’nin Tutku Ç. ile ekol arkadaşı olduğu öğrenildi. Fenomen ile ilgili sormaca başlatıldı. – DENİZLİ

Share: