OLTU ÇAYI’NDA KAYBOLAN BABAYI TAHARRI ÇALIŞMALARI 120’NCİ GÜNÜNDE SONLANDIRILDI

ERZURUM’da makine ile çarpıştıktan bilahare Oltu Çayı’na sakıt araçta kaybolan 2 yavru babası güdücü Fevzi Keder’u (62) taharri çalışmaları, 120’nci günde sonlandırıldı. Kazada sürücünün eşi Sevinç Endişe (54) ile kızı Büşra Tosun’un (26) öldüğünü belirten Fevzi Endişe’un arkadaşı Künde Işıklı, Keder’un kızı ve eşi, geberik çıkarılıyor. Ama Fevzi Keder’u yüzlerce hayat aramasına rağmen bulunamadı dedi.

Kaza, 28 April’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü haset Olur ilçesine mecbur Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e revan Özkan Ölmez yönetimindeki 39 TD 124 plakalı araba ile cebin yönden gelen Fevzi Keder’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı araba çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 açar, misil kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden kendi imkanlarıyla kurtulup, kıyıya çıkan Özkan Ölmez ile eşi Müberra Layemut, Oltu Mehabet Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BULUNSAYDI BİR MEZARI OLURDU’

Özge araçtaki Fevzi Keder, eşi Alay Keder ve kızları 4 mahiye iki canlı nine Büşra Tosun’u temin etmek amacıyla Oltu Çayı’nda iş başlatıldı. Ekipler, Neşe Keder ile Büşra Tosun’un donmuş bedenine ulaştı. 2 kız çocuğu babası Fevzi Endişe ise bulunamadı.

Ankara Cingöz Genel Komutanlığı’nda görevli 7 şahsiyet TETIKTE ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Endişe’u tedarik etmek için 120 ahit mütemadi çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan icraat, 120’nci günde sonlandırıldı.

Fevzi Keder’un yakın arkadaşı Numara Vazıh, çokça kalbi kırık olduklarını belirterek, 28 April akşamı iki şalter ilçe yapıp, çaya düşüyor. Bulut’un kızı ve eşi, ölü çıkarılıyor. Ayrıksı araçtaki sülale-adam ise zat imkanları ile esen kurtuluyor. Ama Fevzi Endişe’u yüzlerce kişi aramasına karşın bulunamadı. Çok üzüldüm. Bulunsaydı ayrımsız mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk dedi.

Share: