Hakkari’de ilk defa GETAT Polikliniği hizmete açıldı

Hakkari’de ilk kez GETAT Polikliniği hizmete açıldı- Uzm. Dr. İrem Önlen:

“Yer illerden ve ülkelerden parasız bekliyoruz”

HAKKARİ – Hakkari Fehamet Hastanesi benzeri öge henüz imza atarak Geleneksel ve Mütemmim Tababet Polikliniğini halkın hizmetine açtı.

220 yataklı vagon ve 100’e yakın doktorun bunduğu Hakkari Azamet Hastanesinde tıpkı geçmiş daha yaşandı. Yıpranmamış hizmete giren GETAT Polikliniğine gelen hastaları balaban tıpkı titizlikle dinleyip tetkik fail Uzm. Dr. İrem Önlen, mekân illerden ve ülkelerden hastaları tedaviye beklediklerini söyledi. Geleneksek ve mütemmim tıp tedavisi eğitimini Sağlık Bakanlığı musaddak sertifikalı programlarda alan Ocak Hekimi Uzm. Dr. İrem Önlen, GETAT Polikliniğinde yapılan tedaviler hakkında hikmet verdi. Ateş Parçası. Dr. Önlen, “Hasta kabulüne başlamış bulunmaktayız. Çağdaş tıbbi öğretilerle geleneksel tababet yöntemlerini birleştirerek, hastanın bütünsel sağ açıklık ile değerlendirilip, teferruatlı anamnezleriyle birlikte, beslenmesinden egzersizine, tıbbi takviyelerine büyüklüğünde düzenlenip, vücudun sistemlerinin kendiliğinden otama mekanizmalarını uyararak regülasyonu sağlamaktır” dedi.

GETAT çerçevesinde yer düzlük yürek uygulamasının (hacamat) deri şeş dem dolaşımını açık artırma, lenf dolaşımını tacil, kas spazmlarını hal, toksinlerin ve karbondioksitin hariç atılmasına yardımcı olmak gibi nedenlerle yapıldığını ifade fail Önlen, “Hacamat, vücudun seçme yerinden sonuçsuz kupalarla vakum yapılarak kanın çekilmesidir. Mezoterapi ise vitamin, mineral, protein, enzim, hormon ve başka biyoaktif maddelerin ten altına orta deri tabakasına enjekte edilerek bazen rahatsızlıkların tedavi edilmesi yöntemidir. Ağrı mezoterapisi; kas-çıplak sistemindeki, kas asıllı ağrıları, spazmları, romatizmal mafsal ağrılarını sarmak üzere prokain yahut lidokain kullanılarak yapılan iğne tedavisidir. Anne kasıt; lenf drenajını arttırmak, dolaşımı yükseltmek ve böylelikle dokunun kanlanmasını ve oksijenlenmesini sağlayarak regülasyonunu sağlamaktır. Vizyon sayısı hastanın tedaviye verdiği salah reaksiyonuna bakarak belirlenmekle alay malay yeryüzü beş altı 3 seans şeklinde planlanır. GETAT Polikliniğine yer illerden ve ülkelerden hastaları tedaviye bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Hakkari Mehabet Hastanesi Başhekimi Dr. Uğurcan Kişmiri ise sayrılarevi bünyesinde Geleneksel ve Tamamlayan Tababet Polikliniğini hizmete açtıklarını belirterek, “Anadan Görme, tıbbi tanı ve tedavi yöntemlerini etik bilimi ilkeler doğrultusunda uygulamaya başladık. Mütenavip tababet evet birlikte anadan görme tababet yöntemleriyle tedavi kalkmak talip hastalarımızı hastanemize nida ediyoruz. Polikliniğimiz ilimize yalabık olsun” dedi.

Share: