Minik Elif bire bir yıldır kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedelere bağışladı

Yalova’da 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Elif Okur, yaklaşık 1 yıldır kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedeler üzere bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 10 ilde yaşanan yıkımlar sonrasında bölgeye yardımlar bitmeme ediyor. Yalova’da arkalama kampanyasına destek veren kişilerden birisi da Günahsızlık Çam Ortaokulu 5. dershane öğrencisi Elif Okur oldu. Elif, yaklaşık 1 yıl süresince kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedeler üzere kararsızlık etmeden bağışlamak istedi. Durumu ailesine bildiren Elif, kumbarasını açarak çıkan paralar ve harçlıklarını birleştirdi ve annesiyle bankanın için koyuldu. AFAD hesaplarına parayı yatıran Elif Kari, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu parayı kısaca 1 senedir biriktiriyordum. Mazi kapının girişindeki kumbaramı fark ettim. Bu paraya çıktı depremzedelerin ihtiyacı olduğunu anladığımda bunu affetmek istedim. Bu parayı bağışlarken üzülmedim çünkü onların daha çok ihtiyacı var” dedi.

Çocuğunun duyarlı davranışından dünya mutlu olduklarını anlatan asıl Sevcan Okur ise “Çok gurur duydum. Hakeza merhametli benzeri çocuk yetiştirdiğim üzere mutlu oldum. Umarım herkese kat sayı evet. Cenabıhak herkesin yardımcısı olsun, esbak olsun” ifadesini kullandı. – YALOVA

Share: