Milletvekili İshak Gazel: “Yengi Meydanı projesinin açılışını Reisicumhur Erdoğan yapacak”

Türkiye Büyük Milet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip üyesi ve DÜRÜST Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Galibiyet Meydanı projesinin Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla açılacağını bildirdi.

Gazel, Kütahya şehir merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Cumhuriyet Caddesi’ndeki esnafları gezerek istişarelerde kâin Gazel’e öğür teşkilatı dahi eşlik etti. Esnaflara “Okşayıcı işlemler” temennisinde mevcut Gazel, sevgili ve talepleri dinledi. Kente yapılacak eskimemiş yatırımların ve sorunların gücük sürede çözüme kavuşturulması hususunda bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyaretlerinin ardından Yengi Meydanı’na geçen Gazel, firma yetkililerinden icraat hakkında bilgelik aldı. Sahada çalışan işçilere kolaylıklar dileyen Gazel esnaf ziyaretini değerlendirdi. Utku Meydanı’nda çalışmaların hızla bitmeme ettiğini, Kütahyalıların dahi meydana kavuşmasına bir iki kaldığını anlatım etti. Esnaflarımızı mülakat ettik. Beribenzer esnaflarımızın hem hamam karşılamasından ortalık hem üstelik bizlere iletmiş oldukları talepleri ve bizlere yön çizmelerinden âlem kendilerine teşekkür ediyorum. Buraya geldim, sıradan şu anda vazonun dahi dikilmiş olduğunu gördük. Çok güdük bir müddet içerisinde ben burasının önceki kazma vurulduğunun üzerinden 68 çevrim geçti. Biliyorsunuz inşaatın başlaması ile ait resmi aynı merasim yapılmıştı. Onun üzerinden birlikte 60 dönüş geçti. 60 dönme içerisinde bu seviyeye gelen tıpkı inşaattan bahsediyoruz. Oldukça Kütahya’mız çok fena hâlde benzeri meydana kavuşmuş olacak. Şu anda bile beni bu kayran heyecanlandırıyor” dedi.

Meydanın açılışının 29 Ağustos’ta Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan yoluyla yapılacağını vurgulayan Gazel, “Tabi kim bu proses içerisinde çokça sıkıntılar oldu. Mücahede üzere zaruri ortamı oluşturmakta haddinden fazla zorlanıldı. Ama 29 Ağustos’ta Cumhurbaşkanımızın Kütahya ziyaretinde inşallah burasının açılacak olması Belediye Başkanımızın hakeza bire bir müjdesi olmuştu. Açılacak olmasıyla çalışmalar daha da hızlandı ve son seviyeye geldi. gece gündüz çalışmalar yapılıyor. Kütahya’mızda kendisine yaraşır bir kent meydanına bu anlamda kavuşmuş olacak” diye konuştu.(EFE-) – KÜTAHYA

Share: