Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden İstanbul dahil bir nice el amacıyla boğanak yağış uyarısı! Şemsiyeleri hazırlayın

İstanbul’dahi günlerdir beklenen yağmurun aynı soy gelmemesi, vatandaşların hava durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle paylaşılan 5 günlük albeni oranlama raporu balaban demet gördü. Raporda, özellikle İstanbul görünmek için birçok el amacıyla sağanak yağmur uyarısında bulunuldu.

HAVA SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK BULUNMAYAN

Hava Bilgisi’den yapılan serencam değerlendirmelere bakarak, hava sıcaklığında balaban bire bir ayrı ayrı beklenmiyor. Albeni sıcaklığı genellikle mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde meydan saha zaman normalleri üzerinde seyredeceği anlayış ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, arada bir ılımlı kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji, bora yağışın beklendiği kentlerle ilgilendiren detayları de açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu şeb önce saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın cenup ve gün doğusu, Sakarya’nın güney, Ankara’nın kuzey ve mağrip, Çankırı’nın garp ilçelerinde domestik akva olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu üstelik iptila ediliyordu. Rapora bakarak Marmara genelinde bora yağış, alım satım gününden itibaren etken olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’üstelik enerjik olacağı ahit ise pazartesi kendisine kaydedildi. Vatandaşların dominant ve su baskınlarına karşı üstelik tetik olması uyarısında bulunuldu.

İşte Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük gelgel adisyon raporu:Share: