Kaymakamlık çabucak babasıyla telefonda konuşuyordu

Ilçe anında babasıyla telefonda konuşuyordu

Otobüs kazasında hayatını kaybeden Bayraktutan Van’birlikte toprağa verildi

Sonuç sözü ‘cet otobüs gidiyor’ oldu

VAN – Veca’nın Balçak ilçesinde arızi otobüsünün tır ve canip yatan şeker pancarı gebe kamyona çarptığı kazada yaşamını yitiren 8 kişiden biri olan Serhat Bayraktutan, memleketi Van’ın Özalp ilçesinde toprağa verildi.

Van’dan Ankara’ya giden Abdulkerim Kınay’ın yönetimindeki 34 EG 1164 plakalı bulaşıcı otobüsü, 7 Kasım’birlikte Tutak kaymakamlık girişinde kontrolden çıkarak tır ve taraf yatan kamyona çarpması sonucu 7 emanet fenomen yerinde ayrımsız birey ise kaldırıldığı Erzurum’de hayatını kaybetmişti. DNA testi ve otopsilerin ardından 8 kişinin cenazesi, Dert Yetişek ve Araştırı Hastanesi morgundan yakınları aracılığıyla zaman tasdik alındı.

Kazada hayatını kaybedenlerden biri olan Serhat Bayraktutan’ın cenazesi bile ailesi yoluyla tasdik alınarak Van’ın Özalp ilçesine getirildi. İlçenin Çamurlu ilçesine getirilen Bayraktutan’ın cenazesi, gözyaşları beyninde toprağa verildi.

“Serencam sözü ‘baba otobüs gidiyor’ oldu”

Amca Abdullah Bayrakrutan, yeğeninin Kars Kafkas Darülfünun Türkçe Öğretmenliği Bölümünde okuduğunu belirterek, kalan akıbet bir dersinin sınavını çevirmek üzere Kars’a müracaat etmek amacıyla yola çıktığını söyledi. Bu esnada Ağrı’nın Tutak ilçesindeki kazada hayatını kaybettiğini belirten Bayraktutan, “Kazanın olduğu esnada babası ile telefonda konuşuyordu. Babasıyla konuşurken aynı numaralı koltukta oturduğunu söyledi. O anda ‘baba otobüs gidiyor’ dedikten sonraları telefonun sesi gitti. O andan sonrası bir cins kendisine ulaşamadık” dedi.

Amca Selahattin Bayraktutan üstelik, yeğeninin sınav için Kars’a gideceğini belirterek, “Tığ babası ile birlikteydik. Babasıyla telefonda konuşuyordu. O tam ‘ağababa cet biz kaza yaptık’ dedi. Daha dahi kendisinden tıpkısı haber alamadık” diye niteleyerek konuştu.

Share: