Kızını evlendirdi, İstanbul’daki işine dönerken Ağrı’daki kazada hayatını kaybetti

Ağrı’da iki tır ile tıpkısı arızi otobüsünün karıştığı gidiş geliş kazasında hayatını kaybedenlerden 40 yaşındaki Nevzat Taş’ın cenazesi, memleketi Van’da toprağa verildi.

Ağrı Yetişek ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan 7 bala babası Taş’ın cenazesi, ambulansla Muradiye ilçesi Yukarı Argıt Mahallesi’hangi sınırlı Demirtepe mezrasına getirildi.

Taş’ın cenazesi, Muhammed Maya Camisi’nde kılınan namazın peşi sıra mahalle mezarlığında, ailesi ve yakınlarının gözyaşları ortada defnedildi.

Cenazeye Taş’ın yakınlarının beraberinde siyasal partilerin kaza başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Nevzat Taş’ın muhtar olan ağabeyi Cevdet Taş, AA muhabirine, Tutak ilçesinde otobüs ile iki tırın karıştığı kazanın haddinden fazla ateş olduğunu belirtti.

Kardeşinin ve sair yolcuların hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Taş, şunları kaydetti:

“Rahmetlik kardeşimin 3 oğlu, 4 kızı vardı, gurbetçiydi. İstanbul’da inşaatta çalışıyordu. 20 devir önce kızının düğünü üzere memlekete gelmişti. Kızını evlendirdi. Çoluk çocuğunun rızkını temin etmek üzere İstanbul’a mankafa dönüyordu. Allah’ın takdiri. Şimdiye kadar ne hakeza bire bir kaza hangi de hakeza tıpkısı coşkunluk gördüm. İhmalin olduğunu düşünüyorum.”

Share: