Kars’ta AFAD tanıtım sergisine kilolu bandaj

Kars’ta AFAD tarafından açılan lansman sergisine vatandaşlar kilolu rabıta gösterdi.

Bedesten Bölgesi’nde Facia ve Müstacel Buut Müdürlüğü (AFAD) tarafında Tanıtım Sergisi’nin açılışını Vali/Belediye Başbuğ Vekili Türker Öksüz yaptı. Açılışı yapılan işporta elan sonradan gezildi. Sergilen cihazlar hakkında AFAD Müdürü Oktay Ayğan bilgelik verdi.

Sergi sonrası açıklamalarda mevcut Vali/Belediye Komutan Vekili Türker Fakir, “Bugün 12 Son Teşrin 1999’da meydana gelen Düzce depreminin yıldönümü, Düzce yaklaşık 900 can hayatını kaybetmişti. Ben buradan kendilerine Allah’tan yağmur diliyorum. Bu asıl afetlerin bağımlı yaşanmamasını diliyoruz. Bu dil ile hem Düzce depremine dikkat almak namına ve kıyamet hazırlıklarına bazen icraat yapılıyor. Başta Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın talimatları çerçevesinde AFAD Başkanlığımız eliyle eş güdümlü edilen afet hazırlıkları yekpare hızıyla sürüyor” dedi.

Bikes, “Bugün bir manevra yapacağız. Çök-kapanca-tutun tatbikatı, bu tatbikatın amacı tabiatıyla yaptığımız hazırlığın uygulamasını gerçekleştirmek ve bu vasıta ile bir farkındalık bina etmek. Hepimiz biliyoruz kim afetler hayatımızın vazgeçilmez aynı unsuru haline gelmiş durumda, ülkemizde bir güruh afet yasadık. Bu afetlerin hepsinden ibret aldık. Bizlerde afete hazır tıpkısı sosyete meydana beyan etmek zorundayız” diye niteleyerek konuştu.

AFAD İl Müdürlüğü’nce açılan Tanıtım Sergisi dokunaklı bağ görürken, yetkililer sergilenen cihazlar üzerine vatandaşları vukuf verdi. – KARS

Share: