Kars’ta “Çök-Konsept-Tutun” tatbikatı yapıldı

Kars’ta “Çök-Kapan-Tutun” tatbikatı yapıldı

KARS – Tam Türkiye genelinde olduğu gibi Kars’ta birlikte saat 18.57’birlikte ‘Çök-Okus Pokus-Tutun’ gerçekleştirildi.

Kars Gençlik Merkezi’nde Ilbay/Belediye Komutan Vekili Türker Kimsesiz ve protokol üyelerinin katılımıyla tatbikat yapıldı.

Çök-Kaşkariko-Tutun Tatbikatı’nın başladığını ifşa etmek için, Bilim Ahiz ve Ifşa sisteminden brifing mesajı ve Dirimsel Ikaz Bildirimi’nin çökertme telefonlarına gelmesiyle gelişigüzel katılımcılar oldukları yerde masaların altına çöktü. Daha bilahare mevrut uyarıyla tatbikat sona erdi.

Yapılan tatbikatla ilişkin açıklamada mevcut Vali/Şehremaneti Başkan Vekili Türker Öksüz, “Düzce depreminin yıldönümünde çök-fırıldak-tutun tatbikatını bütün birlikte gerçekleştirdik. Bağımlı bu tatbikatın amacı afete alın dayanıklı tıpkı cemiyet hazırlamak. ve afete cebin olan becerimizi, afete cebin koyabilme kapasitemizi teşebbüs etmek, bugün bu testi yapmış olduk” dedi.

Öksüz, “hepinizin bildiği gibi afat hayatımızın gerçeği, onun amacıyla afetlere alın tılsım almak, hazırlık ahzetmek, eğitim faaliyetlerini hırsızlamak ve böylece toplumda, ülkemizde vatandaşlarımızı bilinçlendirmek çok mehabetli, tığ bu farkındalık eğitimlerini sene boyunca vermiş olduk. 2022 yılında bile manevra yılına geçtik. İçişleri Bakanlığımız 2022 yılını tatbikat yılı zar etmişti. Bizlerde sene boyunca tatbikat faaliyetlerine ehemmiyet verdik” diye konuştu.

Vali Sahipsiz, tatbikatın Kars genelinde başarıyla gerçekleştirildiğini da sözlerine ekledi.

Share: