Karaca yollarında kapsam

Esmer yollarının yapım, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde çetin gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün el durumu bültenine bakarak, Ankara Belde Otoyolu’nun Konya- Polis Akademisi kavşakları 14-18. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun Konya istikameti ile Çankaya Kavşağı’nın Konya paydaşlık kolu trafiğe kapatılarak erişim değişik istikametten iki yönlü sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Kavşağı-Ağaçören angajman yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple angajman yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım farklı istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Beyşehir- Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşıma bölünmüş yolun bir bölümünden iki taraflı cevaz veriliyor.

Kangal-Alacahan- Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Korkuteli-Elmalı yolunun 26. kilometresinde patlatmalı yapım çalışması sebebiyle bugün 13.00-15.00 saatlerinde sefer aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla muvasala kontrollü sağlanıyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nde bakım, tamir ve sililik çalışmaları nedeniyle saat 18.00’e kadar Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüpte erişim biricik şeritten gerçekleştirilecek.

Lapseki-Çanakkale- Ezine yolunun 2-3. kilometrelerinde düzeyli kenar çalışmaları cihetiyle kenar kolları trafiğe kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergahlara yönlendirilecek.

Malatya-Akçadağ- Elazığ yolunun 52-53. kilometrelerinde (Kapıkaya mevkisi) imal çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü devam ediyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun (Borçka-Artvin kesimi) 47-65. kilometrelerindeki 11 tünelde temizlik çalışması nedeniyle zaman saat 18.00’e büyüklüğünde muvasala bir tane şeritten kontrollü sürdürülecek.

Share: