İsmail Turgut Garip: “Ahmet Ağaoğlu bu durumu dahi fırsata çevirmelidir”

Demirkazık Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut Fakir, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun çekilme söylemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun tesisleşme konusundaki ricat çıkışının peşi sıra Demirkazık Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut Kimsesiz’den meşruhat geldi. Gariban, Başbuğ Ağaoğlu’nun ricat söylemlerini akla yatkın bulmadığını belirterek, “Komutan Ahmet Ağaoğlu’nun yaptığı serencam meşruhat üzerine bizler da bu camianın tıpkı organı ve bu şehrin bireyleri yerine birkaç satır söyleme ihtiyacı hissettik” dedi.

İsmail Turgut Öksüz, yaptığı kayıtlı açıklamada şu ifadelere meydan verdi:

“Trabzon bulunduğu bölgenin en şişman şehirlerinden biriyken, tarz konumundayken, şişman tıpkısı potansiyeli varken, genişletilmesi ve geliştirilmesi herhangi bir Trabzonlu’yu memnun etmeliyken, Başbuğ Ağaoğlu’nun ricat sinyali vermesini anlamlandıramadık.

Komşu illerimizde yapılan gelişmeleri seyrederken memleketimizin ansız kalmasını tabii hiçbir Trabzonlu’nun ve üste tek yurttaşımızın istemeyeceğini düşünüyoruz. Hepimiz memleketimize seçme anlamda katkı sağlayacak gelişmelere açığız. Alelhusus havaalanı üstüne çok geç kalındığını, haddinden fazla geride kalındığını düşünüyoruz. Şehrimiz havaalanı, liman, enfrastrüktür, art yapı, muvasala zehir ve gayrı konularda hareket göstermesi gereken, bire bir çok konuda mesail yaşanan durumdadır.

Komutan Ağaoğlu’nun sabah akşam Trabzonspor’un haklarını savunduğunu ve savunacağını biliyoruz fakat tesislerimizin kamulaştırma edilmesi durumunda ricat edebileceğini söylemesini yadırgadık. Görev süresi süresince imkansızlıklardan fırsatlar oluşturan Sayın Ağaoğlu bu durumu birlikte fırsata çevirmelidir.

Elbette sarp durmak önemlidir ama şehrimizin temas anlamda gelişmesi amacıyla Azamet kurumları ile gelişigüzel hal odaklı ve elan balaban kazançlar elde edecek şekilde bildirişim kurmalıyız. Havaalanımız genişletilebilir, Trabzonspor’umuz dahi ayrıksı tıpkı yapılış kazanabilir. Geçen yılın şampiyonu adına bu sezon beklentilerin gerisinde kalmışken, Avrupa’dahi isteneni elde edememişken, transferlerde istifham işareti oluşturacak hamleler yapılmışken, tribünler elan aşkın dolacağına taraftar sayısı azalmışken konuşulması müstelzim istifa değil, tesisleşme karışma cümle sorunlara hal önerileridir. Böke başkana böke kadar tezyit etmek uygun. Eğer bu şekilde olmazsa almış olduğumuz şampiyona ileride çetin tahribatlara nöbet şalter.” – İSTANBUL

Share: