Gravite kavgası yüzünden 1 kişinin öldüğü olayın peşi sıra iki karı barıştı

Etki kavgası yüzünden 1 kişinin öldüğü olayın peşi sıra iki familya barıştı

KOCAELİ – Kocaeli’dahi ‘Ben sana natamam taktım, sen neden bana çeyrek taktın?’ meselesiyle başlayan, 1 kişinin ölüp 2 kişinin silahla yaralanmasına faktör olan olayların peşi sıra husumetli 2 sülale ortada hazar sağlandı.

Olay, Haliç ilçesi Esentepe Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi’nde meydana geldi. 19 Haziran’da akraba olan iki eş ortada ‘Ego sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?’ meselesi yüzünden cidal huruç, 42 yaşındaki Gülten Şencan silahla vurularak yaşamını yitirmiş, Tarık Öztürk ve Tayfur Dağtekin silahla yaralanmış, Gülten Şencan’ın eşi Yılmaz Şencan ise tutuklanarak cezaevine götürülmüştü. Husumetli olan Şencan ve Dağtekin aileleri, olayın peşi sıra Kurban Bayramı’nda savaş etmiş ve bitmeme eden süreçte bile bazen kavgaları sürmüştü.

Yaşanan olayların ardından Romanlar Konfederasyonu yoluyla ailelerin barıştırılması amacıyla yapılan girişimler müspet bulgu verdi. Dağtekin ailesi adına aynı heyet, Şencan ailesinin evine ziyarette bulundu. Şencan ailesinin evinin önünde veladet düzenlendi. Planlı mevlide Dağtekin ailesi, Kocaeli Ilbay Yardımcısı Şenol Kayaç, Koy Kaymakamı Erek Kalkar, Koy Şehremini Şener Söğüt, Körfez İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Tırpan, Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, Koy İlçe Müftüsü Muhammet Işıklı, Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar, Romanlar Konfederasyonu Toyluk Kolları Başkanı Yanardağ Ersoy, Haliç Romanlar Derneği Başkanı Küçümseme Denizci ve vatandaşlar katıldı. Okunan duaların arkası sıra kesin dağıtıldı.

“Gökhan kardeşimizin derdiyle dertlendik”

İki eş arasındaki husumetin münteha olduğuna sevindiğini tamlayan Romanlar Konfederasyonu Umumi Başkanı Ahmet Çokyaşar, “Çeyrek Altın yüzünden sâdır kavgada benzeri kardeşimiz hayatını kaybetmişti. Dağtekin ve Şencan aileleri arasında yaşanan bu husumetin bitmesiyle ait tığ Gökhan kardeşimizden temenni ettik. Az Buçuk savaşım ettik, o çok dertliydi. Biz onun derdiyle dertlendik, konunun uzamaması için ricada bulunduk. Bugün yaşanan bu olaylardan periferi Gökhan kardeşimiz düzenlenen programla münazaa gütmeyeceğini tabir etti. Ego kardeşime teşekkürname ediyorum” dedi.

“Bu saatten sonraları muadele olsun”

Husumetten periferi yaşanan olaylarda annesini kaybeden ve babası cezaevine sakıt Gökhan Şencan, “Ego antagonizm gütmek istemiyorum, bu saatten sonraları dizge için baksın. Anlaştık, barıştık. Bu saatten sonradan kardeşlik olsun. Allah’ın izniyle bu hasımlık bundan sonra bitti” diye niteleyerek konuştu.

Share: