Gram altında yükseliş sürüyor

Güzeşte ons fiyatına paralel derece kazanan altının gram fiyatı, günü yüzdelik 1,4 artışla 1.032 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, eskimemiş güne üstelik yükselişle başlamasının ardından saat 10.15 itibarıyla geçmiş kapanışının yüzde 0,2 üstünde 1.034 liradan muamele görüyor.

Bire Bir dakikalarda çeyrek 1.698 teklik, cumhuriyet altını üstelik 6.940 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, dün yüzde 1,5 derece kazanmasının arından şu dakikalarda 1.791 dolar seviyesinde ufki seyrediyor.

Analistler, KUL Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaret etmesinin arkası sıra gündeme mevrut jeopolitik risklerden bindi bulan değerli fiyatlarının bugün ESIR’dahi açıklanacak istihdam verileri öncesinde sakin tıpkı davranış izlediğini bildirdi.

ABD’de açıklayan ikinci çeyrek nema verisinin teknik resesyona işaret etmesinin arkası sıra makroekonomik verilerin öneminin arttığını aktaran analistler, bugün yayımlanacak istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, başıboşluk oranı ve ortalama saatlik kazançlar verilerinin strateji edileceğini söyledi.

Çevre beklentilerine göre, tarım dışı istihdamın 250 bine yavaşlaması, avarelik oranının yüzdelik 3,6’bile sabit kalması ve ortalama saatlik kazançların maaş yüzdelik 0,3 artması öngörülüyor.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların bindi, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu kaydetti.

A1 Capital Yatırım bülteninde, ‘Gram Altın’de geçkin alıcıların yine güçlendiği görülürken, evvel %1.35 değer kazanımı ile 1032.18TL’den kapanış gerçekleşti. Yükseliş eğiliminin gücünü koruduğu görülürken, beceri göstergelerde bile artı sürüyor. Kısa mehil de eke direnç noktaları adına gördüğümüz 1033 ve 1042 TL seviyelerine doğru Gram Zer’da güdük vadeli hareketin bir trende dönebilmesi açısından 1042 TL direncinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Damarı Bozuk halde kar satışları canlı olacaktır. Bu nedenle bakir pozisyonlar için 1042TL direncinin geçilmesini araştırmak yararlı olacaktır. ‘ denildi

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Haftaya 1764 seviyesinden başlayan ons zer, hafta boyu gösterdiği kademeli yükselişleriyle, haftanın akıbet muamelat gününde haftaya başlangıç seviyesinin üzerinde fiyatlanıyor. Geçkin 1764 seviyesinden açılan zer mızrap, haset 1791 seviyesinden tamamlayarak, yüzdelik 1,50’nin üzerinde çoğalma sergiledi. Evvel piyasalar KÖLE kanadından mevrut İşsizlik maaşı başvurularını ve dış tecim açığı verilerini izlem etti. İşsizlik başvuruları 260K seviyesinde gelerek Kasım’dan beri bildirme faziletkâr seviyeye mümasil seyrediyor. ÇAKER Dış Ticaret Açığı ise yılın başından beri sunma bağan seviyesine geldi. İhracatın yüzde 1,7 artması ve ithalatın yüzde 0,3 düşmesiyle Aut Tecim Açığı 79,6 milyar dolar yerine gerçekleşti. MEMLUK Minval Bankası New York, toptan tedarik zincirleri üzerindeki baskının Orak Ayı ayında, geçmiş yılın eş ayına göre sunu düşük seviyeye gerilediğini bildirdi. Antrparantez Fed Üyesi Mester mazi verdiği demeçte, gelecek olan soylu erki verilere göre ilkgüz kocaoğlan getiri oranlarını belirleyeceklerini söyledi ve pahalılık yüzde 2 hedefine geldiğinde repo indirimleri gerçekleşebilir dedi. Zaman gözler altın yatırımcıları açısından önemini koruyan ve MEMLUK’nin Ilkgüz ayı için uygulayacağı Ürem politikası üzere benzeri o kadar çok öneme sahip olan Ekincilik Dışı İstihdam verisinde olacak ve beklenilenin altında gelecek olan marifet nekahet endişesini henüz da artıracaktır. bu durum kızıl metalde talep yaratabilir. Haber TSİ 15:30’birlikte açıklanacak. Olgun ile global bazda anif hareketlenmeler yaşanabilir. XAUUSD grafiğini teknik namına inceleyecek olursak 1807 – 1825 – 1840 seviyeleri dayanım noktaları olarak; 1785 – 1773 – 1755 seviyeleri ise destek noktaları yerine strateji edilebilir.’ denildi.

Dolar 18 liralık sınırında

 

Hareketlilik tüketimi 12 ayın zirvesinde

 

Share: