“Geleneksel Hars ve Spor Şenliği” sona erdi

Şırnak Valiliğince, Dünya Etno spor Konfederasyonunun desteğiyle tarz ile Uludere ve Beytüşşebap ilçesinde planlı “Geleneksel Firez ve Spor Şenliği” sona erdi.

Merkez Cumhuriyet Meydanı, Uludere’de 15 Orak Ayı Meydanı ve Beytüşşebap Kaymakamlığı uğrunda gerçekleşen şenliklerde, 8 Kasım’dan bu yana seçkin yaştan murahhas okçuluk, masa güreşi, mangala, ok savaşları, kol kapama, 9 ve 3 taş, topaç ve ebru gibi spor ve görüşme dallarıyla buluştu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Koordinatörü Serkan Kutluata, Şırnak site merkezi ve 2 ilçede öğrencileri ve rastgele yaştan katılımcıyı 11 parkurda geleneksel ve zeka oyunlarında buluşturduklarını söyledi.

“Bala ve gençlerin geleneklerini tanıdığı, kökleriyle tanışıp geleceğe güvenle ve umutla bakabildiği tıpkı iklim oluşturmayı hedefliyoruz.” diyen Kutluata, günde tahminî 5 bin öğrenciyi etkinlikte buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kutluata, kendilerine destek sunan başta Şırnak Valiliği ve Belediyesi olmak amacıyla kaza ve belediyelere teşekkür etti.

Share: