Fındık üzere kuma us vurgusu

Samsun’da gelişim dünyası, Türk fındığının dünya pazarında adalet ettiği değeri alabilmesi üzere ortak karın vurgusu yaptı.

Fındığın acun pazarında soy değerini alabilmesi ve hem acun pazarında hem da Türkiye’üstelik ayrımlı çeşitliklerle kullanımının yaygınlaşması amacıyla Samsun Tecim ve Endüstri Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Anlaklı Murzioğlu ve Çarşamba Ticaret Borsası(ÇTB) Sedir Başkanı Hacı Toraman düşün birliği ile kolektif icraat yapılması gerektiğini anlatım etti.

Samsun TSO Umumi Heyet Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Komutan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu, Yönetim Kurulu Başbuğ Yardımcısı Ayar Beytekin, Yönetim Kurulu Muhasebeci Üyesi Gönüllü Eldemir, Umumi Heyet Üyeleri Erkan Malkoç, Ayhan Çakır, Yengi Dilmen, Soyluluk Tüfekçi ve Genel Yazman Süleyman Karabük, güzeşte sene ekim ayında borsa aza seçimlerini bitiren Çarşamba Ticaret Borsası Meclisine iyi olsun ziyaretinde bulundu.

ÇTB Meclis Başkanı Hacı Toraman, umumi heyet ve divan üyelerinin birlikte bulunduğu ziyarette Komutan Murzioğlu, borsa meclisine yeni dönemde kudretli çalışmalar murat etti. Çapraz istişarenin yapıldığı ziyarette Umumi Heyet Başkanı Kazım Yılmaz’ı temsilen Meclis Başkanı Hacı Toraman ve Umumi Heyet Başkan Yardımcısı Para Zeren düz aldı. Toraman, temennileri amacıyla Komutan Murzioğlu ve misafirlerine teşekkür etti.

Ziyarette Toraman ve Murzioğlu, Samsun ve Çarşamba’nın ticari hayatı ve hesaplı getirisi üzere büyük bir öneme erbap olan fındığın ve Samsun’da yetişen değişik tarım ürünlerinin Türkiye ve acun pazarında töz değerini alabilmesi ve hem acun pazarında hem da Türkiye’birlikte farklı çeşitliklerle kullanımının yaygınlaşması üzere düşün birliği ile kolektif çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı. Içten ayrımsız ortamda gerçekleşen konuşma sonrası Toraman, Başbuğ Murzioğlu’na ziyaretlerinden çevre plaket sunma etti.

Ziyarete Çarşamba TB meclisinden, Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akçe, Sedir Başbuğ Yardımcısı Hedef Yanık, Sedir Üyeleri Mehmet Canlı, Mehmet Aslan, Hüseyin Işık, İlhan Peker ve Kurucu Sedir Üyesi Nurettin Öztekin katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti kaydeden Toraman, cüret tazeleyerek baştan Samsun TSO Başkanı seçilen Murzioğlu ve yönetimine bakir dönemlerinde başarılar diledi. – SAMSUN

Share: