Eşekleri traktörün arkasına bağlayıp sürüklemişti, o sürücü bulundu ceza kesildi

Eşekleri traktörün arkasına bağlayıp sürüklemişti… O sürücüye ukubet kesildi

Eşeklerden biri bulunurken ötekisi eksiksiz aramalara karşın bulunamadı

ELAZIĞ Elazığ’de traktörün arkasına bağladığı 2 eşeği ana yolda sürükleyerek götürücü sürücü, bitirmiş ve polis ekipleri aracılığıyla yapılan iş sonucu bulundu. Sürücüye nakdî ceza kesilirken için üstelik adli tahkikata başlandığı bildirildi. Mavera yandan eşeklerden biri yapılan keyif kontrollerinin arkası sıra sahibine konfirmasyon edilirken iyesiz eşeğin ise cemi aramalara karşın bulunamadığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye bakarak, Elazığ- Bingöl Karayolu Karasaz köyü mevkiinde acımasız aynı güdücü, 23 ADB 896 plakalı traktörünün arkasına bağladığı iki eşeği sürükleyerek ilerledi. Eşekleri sürükleyerek dakikalarca seyahat yapan sürücüyü, ardı sıra mevrut bire bir ayrıksı sürücüler eliyle görüntülendi. Bazen çevirici sürücülerinin aksülamel gösterdiği olayda, eşekleri traktörle bağlayarak sürükleyen allahsız çoban uyarılara kayıtsızca kaldı.

“Sürücü bulundu, prosedür yapıldı”

Görüntülerin peşi sıra Elazığ İl Açıkgöz Komutanlığı Güvenlik Şube Müdürlüğü Belde, Huy ve Hayvanları Koruma Timi harekete geçti. Plaka ve Mobese görüntülerinden akım eden ekipler, sürücünün C.S. olduğu tayin edildi. Kimliği tayin edilen sürücü hakkında 5199 Basit Kanunun 14/M maddesine göre muamele yapılarak adli tahkikata başlanıldı. Yine sürücü karşı TCK 179/ 2. maddesine göre ‘Gidiş Geliş Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek’ suçundan adli işleme başlanıldığı ve Elazığ Toprak Trafik Ekipleri eliyle 2918 sayılı ‘Kanuna Muhalefet’ suçundan nakdî ceza uygulandığı bildirildi.

“Sahipsiz merkep tekmil aramalara karşın bulunamadı”

Öte yandan bahse bahis eşeklerden birisinin Çağlar köyünde tevakkuf eden R. D.’ye ait olduğu tespit edildi. Elazığ İl Ekincilik Müdürlüğüne tutkun gözcü veteriner doktor vasıtasıyla eşeğin muayenesinin yapıldığı ve dirimlik tehlikesinin olmadığına ve zedelenmek cebir izine rastlanılmadığına dair tutanak tertip edildiği, gayrı eşeğin ise iyesiz olduğu ve karye halkı ile kurnaz ekipleri aracılığıyla yapılan aramalara karşın bulunamadığı öğrenildi.Share: