Edirne’den kısa güdük

Ekin ve Turizm Bakanlığı Evire Çevire Sanatlar Umumi Müdürlüğü Edirne Mehabet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu vasıtasıyla “Mutat Akşamlar” konseri verildi.

Türk Ocağı Caddesi’nde mevcut ansambl binasında planlı konserde, solocu Yeşim Birgin 13 im yürütme etti.

Topluluk Müdürü Semavi Baharat Bostan, AA muhabirine, tek solocu ile düzenlenen konserin “Alışılmış Akşamlar” serisinin ikincisi olduğunu söyledi.

Konserde Türk musikisine ilişkin nadide eserlerin seslendirildiğini belirten Bostan, “Biricik solistli gerçekleştirdiğimiz konserin ardından ayrımlı konserler ile konferans sezonuna bitmeme edeceğiz.” dedi.

Yarıyıl kampına katılan öğrencilere sertifikaları verildi

Keşan Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu, Balıkesir’in Cesaretsiz ilçesinde düzenlenen fasıl kampını musahabe etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, kampın akıbet gününde Keşanlı öğrencileri müzakere fail Helvacıoğlu, öğrencilere sertifikalarını verdi.

Helvacıoğlu, burada yaptığı konuşmada, çocukların hanay uğrunda bir deneyim yaşadığını belirtti.

Hayatın vakit kaybetmeden sınavlarda gösterilen başarıdan ibaret olmadığını aktaran Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Sınavda kudretli almak büyüklüğünde hayatta kudretli girmek birlikte önemlidir. Gelişigüzel şeyi sunma detaylı detayına kadar planladığımız, seçme günü kırcı komple geçen kampımızda her şeyin yeryüzü iyisine müstahak olan çocuklarımız nitelikli ahit geçirirken, hayat amacında kök bire bir birikim yaşadılar. Cümle çocuklarımız için arkadaşlıklar, dostluklar, mürebbi ve belletmen birçok etkinlikle meşbu kamplar düzenlemeye devam edeceğiz.”

Helvacıoğlu, Edremit Belediyesini görüşme etti

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, Edremit Belediye Reisi Selman Hasan’ı ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Helvacıoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, dönem kampında olan Keşanlı öğrencilere desteğini esirgemeyen Hasan’a teşekkür etti.

Helvacıoğlu, bölge şehremaneti hareket birlikleri sebebiyle projeler üretmeye bitmeme edeceklerini kaydetti.

Share: