Şanlıurfa’da çıkmaz hayvanları üzere gündeş ve ısıdam yuvalar yapılıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından, çıkmaz hayvanlarına aile sahipliği yapması için gündeş ve günün koşullarına akıllıca rehabilitasyon merkezinin ikincisi inşa ediliyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sokak Hayvanlarının Yeri Barınaklardır” talimatları doğrultusunda icraat yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül’ün direktifleriyle Siverek Efsanevi Iyileştirme Merkezini tamamlayarak hizmete aldı. Ekiplerce Haliliye ilçesi Kalıplı Kıyafetli Mahallesi’nde yapımı devam fail “Format Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi” projesinde ise sona yaklaşıldığı belirtildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mekân Esirgeme Kontrol Ofis Başkanlığı koordinesinde, 10 bin metrekare düz içesinde 3 bloktan oluşan tutkun ve nısıf vazıh düz halinde tasarlanan merkezde, hayvan önceki kabul ve hizmet ünitesi, yalınlık etkinlik alanı, karantina bölümü, yıkama bölmeleri, baytar doktor odaları, ameliyathane, röntgen odası, arık yem deposu, kedi ve köpek evi, mutfak ve personel odaları kayran algı.

Share: