Diyarbakır ve Mardin’den Gelen Tüvana Futbolcular, İzmir Karşıyaka’da Fidan Dikti

Karşıyaka Belediyesi, Diyarbakır ve Mardin’de hareketli 8-14 yaş arası 60 genç futbolcuyu 1 Ilkgüz Acun Hazar Haset kapsamında Karşıyaka’birlikte konuk etti. Yamanlar Toyluk Merkezi’nde küsurat konuklar, bir hafta boyunca kenti gezdi, Karşıyaka Belediyesi’nin 30 Ağustos Galebe Bayramı yürüyüşüne ve etkinliklerine katıldı. Konuk sporcular, KSK ve İzmir’deki ayrıksı kulüplerin enfrastrüktür takımlarıyla hukuk maçları üstelik yaptı.

Konuk çoluk çocuk, Karşıyaka Belediye Reisi Cemil Tugay’a da düşündürücü birer bergüzar ile teşekkürname etti. Başbuğ Tuğgeneral’a birer kitap bağış fail gençler, kendi şehirlerinden getirdikleri zeytin fidanlarını dahi Karşıyaka toprağıyla buluşturdu.

Mustafa Eksiksizlik Mahallesi’ndeki zeytinlikte konuklarıyla alay malay fidanları çalı Başkan Cemil Sancak, “Gençlerimiz, hocaları ile gelişigüzel birer tezkere ve yörelerinde yetişen türden zeytin fidanlarını bize ithaf etmek için yanlarında getirmişler. Fidanlarımızı, hatıra olarak zeytinlik alanımıza birlikte diktik. Kalecilik özne tıpkısı çocuğumuzun lakabı Muslera’ymış. Beraber diktiğimiz zeytine benzeri sima vermesini istedim. ‘Muslera adını koyalım’ dedi. Öyle yaptık. Zeytin Muslera, Karşıyaka’ya bu sene diktiğimiz on binlerce fidanla birlikte büyüyecek. Fidanlar büyürken Karşıyaka’mızın ve ülkemizin çocuklarının bile geleceğinin kültürlü olmasını, afiyet ve huzurla büyümelerini diliyorum. Zihayat sporcu kardeşlerimize ziyaretleri ve hediyeleri üzere çokça teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: