Çolpa balıkçılar gölün ortasında birbirlerine girdi: Ekmek için öldürürüz, sakıncasız ol yaptık üstelik

Sapanca Gölü’nde kayıkla açılan mektep çocuğu balıkçılar, oltalarını gölün içindeki ağlara taktırdı. Vatandaşlar oltalarını takılan ağdan kurtarmaya çalışırken gölde kullanılması yasak olan motorlu kayıkla iki hayat yaklaştı. Ağların kendilerine ait olduğunu söyleyen iki yaşama, saftirik balıkçılara aksülamel gösterdi.

“SAVMAK İÇİN ÖLDÜRÜRÜZ”

Kayıktan kayığa başlayan aday tartışmada ağların sahibi olduğunu söyleyen kişinin, “Literatür göle girmiyoruz, iki üç ay ekmeğimizin peşindeyiz. Atlatmak üzere tığ öldürürüz, buna güvenli olun yaptık dahi. Bizi şevket dolu jandarmayla dahi sarsa biz bu işi yapacağız. Bu bizim ekmeğimiz 200 yıldan beri benim dedem, dedemin babası, babam hepsi bu gölde” sözleri dikkatlerden kaçmadı.

PARA CEZASI KESİLDİ

Amatör balıkçılar yaşanan olay sonrasında durumu yetkililere bilirdi. İhbar üstüne ise bitirmiş ve Sakarya İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü Akarsu Ürünleri Bölüm Müdürlüğüne ekipleri harekete geçti. Ekipler eliyle alandaki kamu misina ağları toplanırken iki balıkçı ve bilahare tayin edilen aynı gönül gözaltına makbuz. Konuya ait olarak 3 kişiye yasadışı avlanmaktan hep 27 bin TL yönetsel para cezası kesildi. Kayık üzerinde acemi balıkçılara hakaretler savuran iki kişiye antrparantez dayanırlık ve hakaret suçlarından adli iş başlatıldı.

Share: