“Amelî İntiharcı” yürekleri ağza getirdi… Vatandaşlar yaşananları adeta film izler üzere izledi

“Kadrolu İntiharcı” yürekleri ağza getirdi… Vatandaşlar yaşananları adeta film izler kadar izledi

Sivas’ta intihara kalkışan adamı Ilbay Yardımcısı Şakir Öner Öztürk ikna ederek, aşağıya inmesini sağladı

İntihar girişiminde mevcut şahsın farklı illerde bir nice yol intihar girişiminde bulunduğu ve “Fiilî İntiharcı” kendisine tanındığı belirlendi

SİVAS – Sivas’ta intihar girişimini Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk önledi. İntihar girişiminde bulunan şahsın değişik illerde birçok el intihar girişiminde bulunduğu ve “Eylemli İntiharcı” adına tanındığı öğrenildi.

Sivas’ta tutarga hastası olduğunu tamlayan İbrahim A. isimli simitçi, girdiği bunalım sonucu düğürcük tezgahıyla gelişigüzel Sivas Valiliği’nin karşısında bulunun tıpkısı hareket merkezinin çatısına imdi. Şahsı çatıda gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Görüngü namına itfaiye aracı, cankurtaran ve polis ekipleri irsal edildi. İtfaiye ekipleri herhangi bir ihtimale cebin zeminde atlama yatağı açtı.

Sivas Valisi Yılmayan Şimşek’in bir toplantıdan hava ilişik hizmet binasında bulunduğu sırada gerçekleşen olaya, Şimşek’in talimatıyla Sivas Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk müdahale etti. Polis memurlarıyla gelişigüzel çatıya çıkan Öztürk, İbrahim A.’yı inandırma etmeye çalıştı. Bu sırada çatıdan sarkan İbrahim A., izleyenlerin yüreklerini ağzına getirdi. Duyan görüngü namına koşunca çabucak boş onlarca sevimli birikti. Vatandaşlar yaşananları adeta film izler kabil izledi. Öztürk’ün ikna çabası sonuç verdi ve erkek aşağıya indirildi.

İbrahim A., tutarak hastası olduğunu, akçasal problemleri olduğu üzere bulanıma girdiğini belirterek, namına koruyucu olan Öztürk’e teşekkürname etti. Il binasına götürülen İbrahim A.’nın Türkiye’nin ayrımlı illerinde bir nice kez intihar girişiminde bulunduğu ve “Fiilî İntiharcı” ismiyle ad yaptığı anlaşıldı.

Share: