Altınordu’dan Bilbao ziyareti

Altınordu’nun 6-9 April 2023 tarihleri arasında düzenleyeceği U12 İzmir Cup’a İspanyol devi Athletic Bilbao bile katılacak.

İspanya’birlikte bir paradigma temaslarda kâin ve tıpkı araya geldiği Barcelona Kulübü yetkililerine U12 İzmir Cup davetiyesi sunan İzmir temsilcisi, peşi sıra Athletic Bilbao’nun konuğu oldu. Kurumsal İletişim Direktörü Birey Erbesler ve Avrupa Direktörü Tasavvur Korkmaz, Athletic Club Tesisleri’nde Yüksekokul Koordinatörü Diego Gil üstelik Gomez ve Koordinatör Yardımcısı Txus Gojenuri aynı araya geldi. Yüksekokul Koordinatörü Gomez, U12 maçlarının İspanya’da 6+1 oynanmasına karşın kendileri, çocuklarının gelişimi amacıyla rastgele devir 8+1 sistemiyle oynadıklarını ve bu sebepten U12 İzmir Cup’ın kişi değerlendirmelerine göre çok altın olduğunu vurguladı. Gomez, ayrıca eski katılımların U12 İzmir Cup raporlarını incelediklerini ve kafilelerin ülkelerine,serencam derece bahtiyar döndüklerini hatırlattı.

DEV KULÜPLER KATILACAK

U12 İzmir Cup’a önümüzdeki sene Juventus, Porto, Leicester City, Benfica, Galatasaray, Bayer 04 Leverkusen, Fenerbahçe, Zenit, Beşiktaş, Olimpik Marsilya, FC Schalke 04 ve Club Brugge Eintracht Frankfurt’ın ardından İspanyol devi Sevilla birlikte katılım sağlayacağını resmi abece ile Altınordu Ayak Topu Kulübü’ne bildirdi. Pandemi nedeniyle 3 yıldır yapılmayan U12 İzmir Cup’ta 2019’birlikte 72 ekip benzeri araya gelmişti.

Share: