Ailesini görebilmek amacıyla akşama büyüklüğünde karton topluyor

Ülkesine gidip ailesini koymak üzere Eskişehir sokaklarında bilcümle dolaşma karton toplayarak mülk biriktirdiğini anlatan Suriyeli Abdullah Şanlı Muhammed, ” Türkiye’ye döndüğümde yeniden çalışıp hayatta kalmaya devam edeceğim” dedi.

Eskişehir sokaklarında karton ve plastik toplayarak geçimini sağlayan 18 yaşındaki Suriyeli Abdullah Uca Muhammed, ailesini eksiltmek için servet biriktirdiğini anlattı. Haftanın 7 haset çalışmak zorunda olduğunu belirten Muhammed, akşam ezanı bile havanın soğumasına aldırış etmeden savmak parası üzere mücadele ettiğini dile getirdi. Hek başına yaşadığını nâkil Muhammed, “1-2 kamer sonradan ülkeme gidip ailemi göreceğim ve döndüğümde ise çalışıp hayatta kalmaya bitmeme edeceğim” şeklinde konuştu.

“Geleceğe dair tıpkısı planım bulunmayan”

Sabahleyin saat 08.00’de evden çıktığını ve yine akşam 21.00’de döndüğünü tamlayan Yüksek Muhammed, “Kısaca 5 yıl ilk Türkiye’ye geldim. Eskişehir’den başka bir yerde yaşamadım. Çok geçenlerde ailemi görmeye Suriye’ye gideceğim ve onun üzere servet biriktiriyorum. Geleceğe dayalı ayrımsız planım yok. yalnız çalışıp hayatta kalmaya çalışıyorum” diyerek sözlerini tamamladı. – ESKİŞEHİR

Share: