9. Akşehir XC Open Türkiye Keyif Paraşütü Meydanlık Şampiyonası ve Eğitim Bilimi Yarışması başladı

Konya’nın Akşehir ilçesinde düzenlenen 9. Akşehir XC Open Türkiye Yamaç Paraşütü Meydanlık Şampiyonası ve Terbiye Yarışması, sporcuların geçmiş uçuşlarıyla başladı.

Akşehir Ekrem Çavdar Kat Paraşüt Kalkış Pistindeki yarışmaya; İstanbul, Antalya, İzmir, Kalabalık, Ankara, Sakarya, Muğla, Çankırı, Kocaeli, Eskişehir illerinden hep 45 müsabık katılıyor. 2013 yılından beri Akşehir’dahi anadan görme kuzuluk getirilen organizasyonla ilişkin açıklamalarda bulunan Hava Sporları Federasyonu Konya İl Temsilcisi ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ, “Bu sene 9’uncusu düzenlediğimiz 2022 Akşehir XC Open Yarışması’na Türkiye’nin birçok ilinden 45 sporcumuzun katıldığı bu eğitim bilimi ve vuzuh yarışmasında pilotlara faik başarılar diliyorum. İnşallah kazasız belasız ayrımsız şekilde bu yarışmayı açıkgöz oluruz” dedi.

Salih Akkaya: “Bu yıl rahat paraşütü yarışlık alanımızı elan fonksiyonel olarak geliştirdik”

Akşehir Şehremini Salih Akkaya yamaç paraşütü yarışmasına katılan pilotlara ve maharet heyete başarılar dileyerek, “Konya Valiliği, Akşehir Kaymakamlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir Belediyemiz, Türkiye Albeni Sporları Federasyonu ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü eliyle planlı, 9. Akşehir XC Open 2022 Türkiye Huzur Paraşüt Uzaklık ve Terbiye Yarışmasını yapmak amacıyla Akşehir Ekrem Çavdar Makam Paraşüt Kalkış Pistinde bulunuyoruz. Bu yarışmalar uluslararası mahiyetinde her yıl Akşehir’imizde düzenleniyor. Bu sene İstanbul, Antalya, İzmir, Kargaşa, Ankara, Sakarya, Muğla, Çankırı, Kocaeli ve Eskişehir tevessül etmek üzere 10 ilden katılımcılarımız var. Boğaziçi, Nasip Ustalık, İstanbul, Dokuz Eylül ve Sakarya Üniversitesi ile havacılık topluluklarımız bile yarışmalarımıza iştirak ettiler. Değme yıl genelde 100 ve 150 civarında sporcumuz oluyordu. Bu sene az buçuk henüz mevsim sonuna balya gelince katılımlarımız az buçuk birkaç oldu. Bu yıl erinç paraşütü yarışlık alanımızı elan fonksiyonel kendisine geliştirdik. Bay ve hatun tuvaleti, soyunma ve giyinme odaları, gözetleme kulesi ve mescit alanı üzere çatı yaptık. Yarışlık alanımız gelişigüzel geçen dönme gelişiyor. Bu vesileyle cemi erinç paraşütü severlerimizi ve kamp severlerimizi şehrimize bekliyoruz” diye konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem de yarışmacılara başarılar diledi. Konuşmaların peşi sıra yaptıkları uçuşlarla gökyüzünde rengarenk aynı görüntü oluşturan paraşütçüler, 28 Ağustos Aksata haset dahi yapılacak uçuşlar sonrası yarışmayı tamamlayacak. – KONYAShare: