Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Satranç sporunda üstelik parlıyor

Zonguldak’ı tenis sporunda başarıyla kaşkariko eden Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü satranç sporunda dahi başarılara imza atıyor.

Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün 2012 doğumlu lisanslı satranç oyuncusu Kuzey Aras Atalay akıbet tıpkısı kamer süresince katıldığı 3 büyük organizasyonda üstelik yenilgisiz kendisine böke oldu. 2012 Doğumlu olan Yıldız Aras Atalay 8-9 Ekim da Bartın’üstelik yapılan ve mütenevvi kategorilerde toplanmış 63 sporcunun ortaklık ettiği Saftirik Sporlar Haftası Satranç Şampiyonasının en prestijli kategorisi olan ve seçme yaştan sporcunun katılabileceği meydanda kategoride yenilgisiz şampiyon yerine şampiyonluk kupasını kulübü Zonguldak Alan Topu Bahir Spor Kulübüne getirdi.

28- 29 Ilk Teşrin tarihlerinde Zonguldak’ta yapılan Zonguldak Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvasına birlikte katılan 10 yaşındaki Yıldız Aras Atalay tekrar ense gözyaşı kategorisi olan 14 gözyaşı altı kategorisinde 22 sporcu ortada yenilgisiz kendisine şampiyon oldu. Zonguldak Tenis Bahir Spor Kulübünün yıldızı projektör satranç oyuncusu Kuzey Aras Atalay 5- 6 Teşrinisani tarihlerinde Düzce’da planlı ve 27 sporcunun ortaklık ettiği U12 kategorisinde de yenilgisiz böke namına kulübünü ve Zonguldak kentini tıpkı defa daha gururlandırdı.

Zonguldak Tenis Bahir Spor Kulübünün Başkanı Kısık Özçep sporcusunu kutladı ve ödüllendirdi. Zonguldak Alan Topu Bahir Spor Kulübünün Umumi Heyet Başkanı Çetin Özçep yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2012 Doğumlu lisanslı satranç oyuncumuz olan Kuzey Aras’ın başarılarıyla çalım duyduk. Yıldız gelecekte hem Zonguldak Alan Topu Deniz Spor Kulübünü hem birlikte Zonguldak kentini gururlandıracak şişman başarılara imza atmaya devam edebilecek yetenektedir. Yönetim Kurulu yerine ; alan topu sporunda büyüklük çapında istinkâf etmek duyulan kulübümüzün adını gayrı spor dallarında dahi duyurarak Zonguldak kentimizi arz gani şekilde afişlemek için ciddi çabalama harcamaktayız. Kulübümüzün bütün üyeleri ve sporcuları da destekleriyle ve ağırbaşlı çalışmalarıyla talih ve Zonguldak sporuna ulama vermektedir. Canan satranç oyuncumuz Şimal Aras Atalay’ı fedakarca çaba harcama eden ailesini ve Antrenörlerimizi samimi kutluyoruz.” – ZONGULDAK

Share: