Yayaya çarpıp kaçan güdücü jandarmaya yakalandı

Şanlıurfa’bile posta kenarında giden yayaya çarptıktan sonradan için bitmeme fail kamyonun sürücüsü jandarmanın çokça sayıda güvenlik kamerasını incelemesi sonucu yakalandı.

Edinilen bilgiye bakarak olay, mazi sabah saat 09.30 sıralarında Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Hikâyeler kırsal Mahallesinde yaşandı. Yolun kenarında revan A.C.Y. isimli şahsa sürücüsünün ismi ve plakası belirlenemeyen kamyon çarptı. Asayiş kamerasına de yansıyan görüntülerde yolda yürüyen A.C.Y.’nin ayrımsız süre sonra kavrayışsız döndüğü ve birden seyreden kamyon vadi alıyor. Kamyon yayaya çarptıktan sonradan için bitmeme ederken çarpmanın etkisiyle yere sakıt yolcu ise ayağa katlıktan sonra yan taraftaki savsaklamak fırınına giderek arkalama istedi. Ambulansla hastaneye kaldırılan şahsın durumunun ferah olduğu öğrenildi.

Sürücüyü takip etmek için haddinden fazla sayıda kamera kaydı izlendi

Güllabi Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri, yayaya çarptıktan sonra yoluna bitmeme eden sürücüyü belirlemek amacıyla mücahede başlattı. Çokça sayıda kamera kaydını inceleyici ekipler, kamyonun plakasını belirledi. Plakadan sürücünün H.B. isimi can olduğu bilgisine vasıl ekipler, şahsın Eyyübiye ilçesine sadık Bayraklı rustik Mahallesindeki evine sel düzenledi. Gözaltına alınan nefer açıkgöz karakoluna götürüldü.

Olayla ilgili anket devam ediyor. – ŞANLIURFA

Share: