Vanlı anneler: “Kandil’in kapısını kapattık”

Van’üstelik yıldırı örgütü PKK marifetiyle kızı dağa kaçırılan anne Saliha Koca, anneler yerine Kandil’in yolunu kapattıklarını ve artık çocukların dağa kaçırılmadığını söyledi.

Van’da çocuklarının yıldırı örgütü PKK eliyle dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı aileler, 44 haftalık süreçten bu yana partinin yer başkanlığı binası uğrunda habitat eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK yıldırı örgütü vasıtasıyla dağa kaçırılan ve sayıları 32’yi bulan aileler, kentin yer tüvana noktası olan Cumhuriyet Caddesi’nde aynı araya geldi. Ellerindeki dövizlerle reviş fail anneler, bir yandan da HDP ve PKK aleyhine slogan attı.

“Çıktı Kandil’e çocuk gitmiyor”

Bitlis’ten gelerek eyleme katılan ve 2015 yılında oğlu Yetiş Erkek’in PKK vasıtasıyla götürüldüğünü ifade eden Saliha Koca, HDP’nin açtığı müziklerin bundan sonra kapatılmasını istek etti. Anneler yerine terör örgütü PKK’yı bitireceklerini rapor fail Mert, “Kandil’in kapısını kapattık. Artık Kandil’e yavru gitmiyor. Yer çok de buna sevindik. Biz evlatlarımızı istiyoruz. O katiller evlatlarımızı versin. Tığ o çocukları Amerika’ya hizmetkârlık etsinler diye niteleyerek doğurmadık. Sunma nazik hayalim çocuğumun leşker olmasıydı. Hayallerimi çaldılar” dedi.

“Daha Çok hiçbir annenin göğüs yanmasın”

HDP’yi tek yerde gidermek istemediklerini dile getiren Nazlı Sancar isimli anne ise “HDP 9 yaşındaki çocukları araca bindirerek Kandil’e götürüyor. Tığ PKK’dan ve HDP’den hakkımız olan evlatlarımızı istiyoruz. Biz evlatlarımız amacıyla buradayız. Kızım Şeyma’yı ve gayrı çocukları istiyoruz. 11 yıldır benim ciğerin yanıyor. Imdi hiçbir annenin ahşa yanmasın” diye niteleyerek konuştu. – VAN

Share: