Uray, TARGID-2022’ye eş sahipliği yapacak

Kütahya Belediyesi ev sahipliğinde, 7-9 Teşrinievvel 2022 tarihlerinde Kütahya Belediyesi’nde gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Ekincilik, Besin, Kasaba ve Biyoloji Kongresi (TARGID2022) öncesinde kongre üyeleri Şehremini Bilen Işık’ı makamında mülakat etti.

Kütahya Belediyesi eş sahipliğinde, Dumlupınar Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi işbirliği ile 7-9 Ekim 2022 tarihleri ortada Kütahya Belediyesi konferans salonunda küşat programı gerçekleştirilecek olan 6. Arsıulusal Ekincilik, Besin, Belde ve Biyoloji Kongresi öncesinde (TARGID2022) eş güdümcü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu, kongre başkanlarından Prof. Dr. Hasan Eleroğlu ve Prof. Dr. Muhammet Dönmez ile CNS Kurultay Organizasyonları sorumlusu Mustafa Özcan, Kütahya Belediye Reisi Prof. Dr. Bilen Işık’a mücahede ziyareti gerçekleştirdi.

Başkan Işık, ziyaretçilere Kütahya’nın tarım sektöründe yetişkin benzeri yere cemaat olduğunu hatırlatarak, çiftçilere ve tarıma verdikleri desteklerden bahsetti. Yapılacak olan kongrenin Kütahya ve kesim tarımına koskocaman katkı sağlayacağını inandığını tabir etti.

Kütahya’daki umum tarımsal kamu ve özel sektör temsilcileri ile çiftçiler kongreye nida edildi. – KÜTAHYA

Share: