Techno ve Berlin Sound’unun İkon İsmi Ben Klock Türkiye’ye Geliyor

Istanbul 20 Ağustos’ta, Klein Phönix’te; Technonun ikinci, yuvası Berlin’birlikte kulüp kültürünün tepe noktasını tanımlayan Berghain’ın duvarları beyninde nam salmış DJ/yapımcı Ego Klock’u ağırlamaya hazırlanıyor.

1972’bile Gün Batısı Berlin’dahi dünyaya gelen Ego Klock, Techno saz sanatçısı, DJ ve plak şirketi saihibi. DJ adına hayatına 1990’ların ortasında Tresor’da ve Tresor’un öncülüğünde kapılarını açmış ayrımsız başka esin donör pakt olan WMF’birlikte başladı. 1994 itibariyle tıpkı zamanda şehrin ayrımsız bambaşka müzik sığınağına dönüşmüş Cookies’in resident DJ’liğini üstlendi. Techno müzik sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi olan Ego Klock, 2006’da kişi plaka şirketi Klockworks’u kurdu. 2015’te BBC Radio 1’nin “Essential Mix of the Year” ödülünü alan sanatçı tıpkı çok prestijli ödülün de sahibi.

Berlin’in ikonik akşam kulübü Berghain’da efsaneleşen Ego Klock, kentin müzikal renkliliğinin sunma mehabetli sembollerinden biri. Berghain’le ince süreli birliktelikleri, Klock’un kendine inşa ettiği elektronik çalgı krallığına makul zemini sağlayarak günümüzün yer çokça ilişki gören DJ’lerinden biri olmasına kere açtı. Güçlü ve derinlikli benzeri techno üreten Klock’un tarzı, technonun doğasında muallel tanıdık zanaatkarlığı ve duyguyu janra adeta baştan üflüyor.

Share: