Taksim bombacısı ile telefonda görüştüğü argüman edilen MHP’li başbuğ Mehmet Emin İlhan: Adıma cali eşkal çıkarmışlar

MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Sakıncasız İlhan’ın konusunda kayıtlı telefon hattından, yıldırıcı Ahlam Albashır ile mülakat trafiği tespit edildiği ve İlhan’ın ifadeye çağrıldığı kanıt edildi. Bu iddialara bir tane cümlelik tıpkısı cevap veren Mehmet Tehlikesiz İlhan, “ifadeye çağırılmadım” dedi.

OLAYIN ASLINI ANLATTI

Mehmet Emniyetli İlhan, TELE1’e olayın aslına ait değerlendirmelerde bulundu. ‘Bu numarayı tanıyor musunuz’ diye sordular. Ben üstelik ‘namevcut’ dedim. Apayrı aynı molekül bile çıkmadı. O numarayı Cizre’dahi benim kimlik fotokopimle cali yerine apayrı benzeri yerden çıkarmışlar. Davacıyım ve şikayetçiyim. Babam 25 yıldır korucu başı. 97’de yıldırı örgütü bizim evimizi yaktı. Üç kardeşim üstelik korucu. Bu hat, 2019’da, kimlik fotokopim kullanılarak matrut, yapmacıklı bir biçim. Bu hatla ilişik eksantrik tıpkı mülakat üstelik yoktur. Asılsızdır. Beni ve partimi maksat düz yıldırı örgütü, bize bu şekilde mil atıyor. Avukatımla görüştüm, davalarımızı açtık. Hattı kimin çıkardığına dair bilgim bulunmayan, bu emniyetin işi” ifadelerini kullandı.

HDP’Lİ İSİM ÜSTELIK KONUŞTU

İsim benzerliği ile gündem olan Sakat HDP Ağrı Saylav Mehmet Emniyetli İlhan dahi yaptığı açıklamada, meselenin âdem benzerliğinden ibaret olduğunu, konuyu sosyal medyada gördüğünü iddialardaki kişinin kendisi olmadığını belirtti.

Share: