Son dakika haberleri | Batman merkezli 6 ilde maden satıcılarına cerrahi müdahale: 60 denetim

Batman merkezli 6 ilde eroin satıcılarına müteveccih başlatılan eş zamanlı operasyonlarda 60 nahoş gözaltına alındı.

Batman İl Inanma Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Seyitler, Meydan, Çarşı Mahallelerinde “torbacılık yöntemi” ile eroin satıcılığı yaparak topluluk sağlığına ve içtimai huzura beis veren şahıslara müteveccih cerrahi müdahale düzenlendiği bildirildi.

Batman koordinesinde Van, Hakkari, Bitlis, Aydınlık ve Diyarbakır illerinde eş zamanlı yapılan işler çerçevesinde, eroin konu satıcılığı suçunu işledikleri belirleme edilen 25 sakil şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca şüphelilerden bağışlamak üzere esrar madde satın kayran 35 insan üzerine da “Yolmak için esrar veya uyaran bap satın ahzetmek, almak veya bulundurmak evet üstelik uyuşturucu yahut uyarıcı konu ahzetmek” suçu çerçevesinde adli işlem yapıldığı kaydedildi.

Yürütülen dosyada toplam 60 nahoş nüfus üzerine adli iş başlatıldığı ifade edilen açıklamada, yapılan operasyon neticesinde 4 kilo 406 gram metamfetamin, 436 gram esrar, 6,75 gram sentetik kannobinoid, 0,84 gram eroin, 2 sentetik ecza, ayrımsız ruhsatsız tabanca ve 25 adet fişek, ayrımsız ruhsatsız av tüfeği ve 5 hartuç, bir kırılan sağlama ve elek ele geçirildiği ifade edildi. – BATMAN

Share: