Şırnaklı çocuklar spor kurslarıyla tatili değerlendiriyor

Şırnaklı torunlar spor kurslarıyla tatili değerlendiriyor

ŞIRNAK Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde ahali eğitim merkezi bünyesinde açılan hafta sonu kurslarına kız öğrenciler güç ilişki gösterdi. Kuzey Irak sınırına sıfır noktada bulunan köylerde kız öğrencilerin yegâne umudu spor oldu.

Beytüşşebap ilçesine tutkun Başaran köyündeki Cemil Semavi Ortaokulu ve Şehit Büyük Çakar Ortaokulu öğrencileri ahali terbiye merkezi bünyesinde açılan uçan top kursu için kâm aşkın olunca ekol bahçesinde ağırşak verilmeye başlandı. Toplanmış 50 öğrencinin faydalandığı kurslar aleniyet tatillerde dahi bitmeme ediyor. Ara tatili fırsat bilici öğrenciler, spor için kolları sıvadı. Voleybol branşını seçen onlarca kız öğrenci, öğretmenleri eşliğinde ekol bahçelerinde evire çevire vakit geçiriyor. beden eğitimi öğretmeni Samet Emre, hafta sonları kız öğrencilerine yönelik uçan top kursu verdiklerini söyledi. hafta arası birlikte çalışım branşında erkeklere müteveccih öğüt verdiklerini aktaran Emre, “Kızlar ve erkekler çok azimliler. Aileleri da haddinden fazla hevesli” dedi.

beden terbiyesi öğretmeni Gülsüm Merve Emre ise müdür muavini olduğunu, öğrencilere müteveccih çalışmaları olduğunu kaydetti Emre, “Heveskâr basketbol oynadım eskiden ve hayalimdi karye okulunda öğrencilere yönelik tıpkı şeyler yapmak istedim. Demincek onu yaşıyoruz. Haddinden Fazla evire çevire bir durum” ifadelerine yer verdi.

Öğrencilerden Kükremek Ecer, çokça evire çevire eğlendiklerini dile getirerek, kendileri amacıyla güzelce ayrımsız parkur olduğunu ve hafta sonu geldiklerini söyledi. Çokluk Adıyaman ise voleybolun çok sunturlu ayrımsız spor olduğunu ve herkese tavsiye mektubu ettiğini dile getirdi.

Öğrencilerden Ezel Mavi de, kursta öğrendikleriyle Ankara’da yaşıtlarıyla bu arada karşılaşma yazmak istediklerini kaydetti.

Share: