Siirt Ilbay Vekili Mutlu, depremzedelerle hastanede görüşerek taleplerini dinledi

Siirt Vali Vekili Abdulhamit Mutlu, hareket bölgesinden Siirt’e gelen afetzede vatandaşları tedavi gördükleri Siirt Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret ederek, onma dileklerinde bulundu.

Ziyarette, vatandaşların keyif durumları için hastane yetkililerinden bilgelik düzlük ve vatandaşlarla tek tek ilgilenen Ilbay Vekili Mutlu, devletin umum imkanlarıyla maddesel ve manevi yerine afetzede vatandaşların yanında olduğunu dile getirdi.

Devlet-kavim ele ele vererek bu balaban felaketin yaralarının bilcümle gelişigüzel sarılacağını belirten Bahtiyar, “Vatandaşlarımızın tahaffuz, nezaret ve parçalanmamış ihtiyaçları Valiliğimiz ve tüm kurumlarımız marifetiyle geciktirilmeksizin karşılanmaktadır. Depremzede vatandaşlarımızı ilimizde arz güzel şekilde mihman edeceğiz. Bu zor süreçte hep imkanları ile yardıma koşan kadirşinas Siirt halkımıza üstelik şükranlarımı iletiyorum” dedi.

Siirt Ev ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü depremzede araç masalarına bile ziyarette mevcut Vali Vekili Abdulhamit Bahtiyar, daha sonradan Siirt İsmail Fakirullah KYK Koca Öğrenci Yurdu’nu ülfet etti. – SİİRT

Share: