Nilüfer’de sinsice yapılar yıkılıyor

Geriden Geriye yapılarla mücadeleyi layenkati sürdüren Nilüfer Belediyesi, Yaylacık Mahallesi’nde ekincilik arazisine yapılan çaktırmadan fabrikayı yıktı.

Uğrun yapılaşmaya izin etmeyen ve bu konuda çalışmalarını aktif aynı şekilde devam fail Nilüfer Belediyesi, hem kent merkezinde hem üstelik rustik bölgelerde imara makul olmayan gizliden gizliye yapıların yıkımını sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Uğrun Çatı ile Savaşım birimi, Yaylacık Mahallesi’nde 2 bin 700 metrekarelik ekincilik arazisine 7 departman halinde yapılan ayrımsız fabrikanın imara uygun olmadığını tespit edince bu konuda iş başlatıldı. Yapılan incelemelerden bilahare kaçak fabrika için katabolizma kararı alındı. Nilüfer Belediyesi yıkım ekipleri, yapılan tebligatın arkası sıra çaktırmadan fabrikanın 2 bölümünde yıkımı gerçekleştirdi. Yıkım sırasında, acara bukağılık ekipleri ile Nilüfer Belediyesi zabıta ekipleri ve Nilüfer Belediyesi keyif ekipleri beklenen bir olumsuzluğa karşı amade bekledi. İki kısım yıkıldıktan bilahare, gereç ve ekipmanlarla dolu farklı ilkokul bölümünün tahliyesi için işletmeciye seçenek tanındı.

Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, kalan bölümlerde materyal tahliyesinin ardından gizliden gizliye yapıyı tamamen yıkacak. – BURSA

Share: