Mânialı vatandaşın akülü arabası çalındı, kendine değil hırsıza üzüldü

Sakat vatandaşın akülü arabası çalındı, kendine değil hırsıza üzüldü

Polis Güçleri kem saat ortamında çalınan akülü arabayı buldu

Motorunu araklayan genç hırsızdan helallik istedi

Polis Güçleri ekipleri, engelli vatandaşın çalınan akülü motorunu nakıs saatte buldu

Motoru çalınan mânialı vatandaş: “Hakkını helal etsin haydut, kendisinden şikayetçi olacağım”

EDİRNE – Edirne’da akülü motoruyla yaşamını sürdüren sol tarafı inmeli Mahmut Özhamam, kendisinden haddinden fazla motorunu çaldıktan eksik saat sonradan yakalanan hırsıza üzüldü.

Edirne’birlikte İstasyon Mahallesinde engeli vatandaşın akülü motoru çalındı. İşten evine gittikten sonraları motorunun anahtarını üstünde bırakan sol tarafı mefluç olan yurttaş Mahmut Özhamam, 10 an sonra motorunun kapının önünde olmadığını fark etti. Polise ihbarda kâin Özhamam’ın motoru kusurlu saat süresince polis ekipleri aracılığıyla evinin 1 kilometre uzaklığında hırsız ile birlikte bulundu. Motorunu çalan hırsızdan şikayetçi olacağını belirten Özhamam, gailesiz yaşta arakçılık özne şahsa üzüldüğünü rapor ederek, “Harami, bizi afetsin, kusura bakmasın merbut şikayetçi olacağız. Hakkını helal etsin” dedi.

“Bu motor o hırsızın hayatını kurtarmaz”

Çalınan akülü motoru bulunmadığı takdirde çokça el durumda kalacağını belirten engeli vatandaş Mahmut Özhamam, Polis Güçleri ekiplerinin konuya çokça çabuk ve duygun davrandıkları için kendilerine minnettar olduğunu belirterek, “İş mesaisinin ardından evime geldim ve lavaboya gittim. Motorun anahtarını üstelik üzerinde bırakmıştım. Henüz sonradan eşim bana eve hangi ile geldiğimi sordu. Ego bile motorla geldiğimi söyledim. Eşim motorun yerinde olmadığını söyleyince inanma ekiplerine bilgelik verdim. Sağlıklı olsun polisler az saat içinde motorumu buldular. Arakçılık mebzul ayrımsız şey değil. Gepegenç bala siciline bu yanlışlık işleyecek ve sabıkalı duruma düşecek. Bu motosiklet o hırsızın hayatını kurtarmaz. Eğer motorum bulunmasaydı haddinden fazla el durumda kalacaktım. Benim işim gereği sonsuz debi halinde olmamam gerekiyor, doğrusu sol tarafım nüzullü olduğu üzere yumruk yürüyorum. Bu motoru zorluklarla aldım zaten. İnsanların empati yapması gerekiyor. Bugün ben engeliyim erte başkaları mümkün. Biz memuruz bunun yenisini aynı şeklide alırız amma bunu alamayacak pres durumda olan insanlar da var. Hırsız, bizi afetsin, kusura bakmasın kapalı şikayetçi olacağız. Hakkını helal etsin” dedi.

“İnşallah tıpkı elan hakeza tıpkısı şey yaşanmaz”

Polis Güçleri ekiplerine konuya duyarlı ve hızlı aynı şekilde el atıkları üzere teşekkür eden vatandaşlardan Muhammet Yüce Yücel, normal ayrımsız vatandaş değil de mânialı bire bir kişinin akülü motorunun çalındığı amacıyla çokça üzüldüğünü belirtti.

Share: