KPSS Lisans Umumi Kabiliyet-Genel Hars oturumu başladı

Istimara, Seçme ve Uyum Merkezince (ÖSYM) planlı oturumları iptal edilen 2022- KPSS Lisans Genel Kabiliyet-Umumi Firez oturumu başladı.

Adaylar, sabahleyin saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Sınav nedeniyle çokça ateşli olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Dayanabilen hazır değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi görmek için gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini belirten Sevi Mütebessim, “Psikolojileri çok bozuldu bilcümle gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil baştan. Yazık bu iş eziyete. Bu çocuklara efsus sorumluluk. İnşallah bu defa ayrımsız molekül olanaksız. Bir senedir hazırlanıyorlar. Tıpkı seneleri yararsız oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi namına psikolojileri çok bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Güleç, kızının Ruhsal Müşavirlik ve Rehberlik (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde tercih yapacağını aktardı.

Çalıştığı üzere sınava kapsamlı bir şekilde hazırlanamadığını rapor eden Eksikli Demirkıran, “Faik körü baktım. Dershaneye falanca gidenler varmış. Muhtemelen bir puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum çokça yüksek fakül alacağımı. Ayrımsız de ben Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım az buçuk henüz erdemli oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye niteleyerek düşünüyorum. Sabık posta 83-84’le atandık en üst.” diyerek konuştu.

Son tekrarlarını işleyen adaylar henüz bilahare sınav binalarına antre yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 itibarıyla kapılar kapandı. Sınav, 10.15’te başladı.

Genel Yetenek ve Genel Firez oturumunda adaylara 120 soru yöneltilecek ve 130 an müddet verilecek.Share: