Kırıkkale’de bin metrelik Türk bayrağıyla Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu

Yahşihan ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla kısaca 1000 metrelik Türk bayrağıyla yol düzenlendi.

Ilçe ve uray yoluyla planlı kutlama kapsamında, Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, Şehremini Osman Türkyılmaz, Polis Patika Yüksekokulu Müdürü Mustafa Âlem Yoğurtçu ve öğrencileri, üniversite öğrencileri ile vatandaşlar Yenişehir Mahallesi Büyüklük Bahçeli Bulvarı’nda ayrımsız araya geldi.

Uzunoğlu, Türkyılmaz ve beraberindekiler, arkası sıra Kırıkkale Balkanlar Bandosu’nun seslendirdiği marşlar ve kestirmece 1000 metrelik Türk bayrağıyla 4 kilometrelik parkuru geçerek ilçe merkezine kadar yürüdü.

Kaymakam Uzunoğlu, yürüyüşte açılan Türk bayrağının Bursa’de özel kendisine üretildiğini belirterek, bundan sonraki törenlerde birlikte bu bayrağı kullanacaklarını söyledi.

Cumhuriyetin fakat gençlerle adamakıllı olduğunu kaydeden Uzunoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Şişman Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve ilerletecek sizlersiniz” sözünü anımsatarak, Cumhuriyetin 100, 200 ve 300. yılını gençlerle kutlayacaklarını dile getirdi.

Belediye Başkanı Türkyılmaz bile emeği geçenlere teşekkürname ederek, Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı.

Kutlamalar, belediyenin çorba ikramı ve abes fişek gösterisinin arkası sıra sona erdi.

Share: