Kilis siyasa haberleri… CHP’li Nazlıaka, Kilis’te partisinin mülk başkanlığını konuşma etti

CHP Avrat Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kilis’te partisinin yer başkanlığını ziyaret etti.

Nazlıaka, partisinin Kilis İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, iktidara revan adımlarını temas gün henüz dahi sıklaştırarak emniyetli adımlarla yürüyüşlerini sürdürdüklerini söyledi.

Yanlış dış politikaların yürütüldüğünü istikbal süren Nazlıaka, “Tığ diyoruz ki ayrımcı ve ırkçı bire bir yaklaşımda olmaksızın aut politikada yaşanan sorunları çözeceğiz. Öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ anlayışını yekpare dünyaya hâkim buyurmak istiyoruz.” dedi.

Yoksulluğu bitirmenin mümkün olduğunu dile getiren Nazlıaka, şöyle konuştu:

“Bizler hiçbir çocuğun yatağa haris girmediği, kadınların gayret görmediği, çocukların istismara uğramadığı, gençlerin ati kaygısı yaşamadığı, avrat-erkek herkesin bu ülkede yaşayış ve zenginlik içerisinde yaşadığı, ayrılığın olmadığı, Atatürk mebde ve devrimlerine merbut bir Türkiye’yi baştan dayamak için hazırız. Önümüzdeki yıl hem cumhuriyetimizin hem bile Cumhuriyet Altını El Partimizin 100. yaşını kutlayacağız. Nedeniyle celil önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüne atıfta bulunarak onun rastgele iki eserine yani hem cumhuriyetimize hem de Cumhuriyet Halk Partimize sürgit cemaat çıkmaya devam edeceğiz. Partimizin 100. yaşında baştan ülkemizin kaderini değiştirenler bizler olacağız.”

Halkın yanlarında olduğunu dile getiren Nazlıaka, halkın partisi yerine halkın iktidarını kurma noktasında azimli olduklarını ve o günlerin yakın olduğunu kaydetti.

Share: