Karabük gündem haberi | Karabük’ten beyaz zehir ocağında patlama meydana mevrut Bartın’a bindi

Karabük Valiliği, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Gurur Müdürlüğüne kapalı maden ocağında meydana mevrut patlamanın peşi sıra sağlık, polis, AFAD ile Sülale ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri ile gelişim makineleri ve genel yararlanma çadırlarının Bartın’a ulaştığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılmış açıklamada, patlamanın arkası sıra hızla harekete geçildiği ve ekiplerin yola çıktığı belirtildi.

Açıklamada, “5 cankurtaran ve 15 personel, 2 UMKE aracı ve 6 personel, 2 AFAD aracı ve 7 personel, 3 gidiş geliş ekibi ve 6 personel, 11 acara güç personeli, Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden 15 nefis psikodestek ekibi, 1 kamyon ve 4 eş güdüm ile umumi kullanma çadırı Bartın’a ulaştırılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Karabük Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi ile Safranbolu Ihtişam Hastanesinin birlikte yaralılar amacıyla amade ayla getirildiği kaydedildi.

Öte yandan Sakarya Valisi Kilolu Oktay Kaldırım, içtimai iletişim araçları hesabından, “Amasra’da eroin ocağında meydana gelen patlama sebebiyle hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan yağmur, yaralananlara ivedi şifalar diliyorum. Başımız salim olsun.” paylaşımında bulundu.

Share: