HKTM bölüt arz oluyor!

Güzel mühendislik firmalarından Hidropar Debi Taharri Teknolojileri Merkezi (HKTM), A1 Capital liderliğinde yatırımcılarıyla buluşuyor. Halka arzda; 12 milyon TL nominal değerli payın 10 milyon TL’lik kısmı sermaye artırımı oluştururken, 2 milyon TL’lik kısmını ise ortak satışı oluşturacak. Halka arza süzülmek isteyen yatırımcılar HKTM kodu üzerinden talepte bulunabilecek. HKTM bölüt arzında hisse fiyatı 11,00 TL olurken, şirketin yeryüzü sonrası halka ara oranı ise yüzde 34,29 olacak. Halka arzda; ancak içi ferdî yatırımcılara yüzde 47, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzde 50 ve şirket çalışanlarına yüzde 3 karşılık yapılacak. 

HKTM, bölüt arzdan elde edeceği geliri, özellikle üretim tesisi yatırımı ve yıpranmamış şirketlerin satın alınması gelmek için değişik alanlarda kullanacak. Ortaklık, elde edilen gelirin; yüzdelik 25’ini yeni üretim tesisi yatırımının finansmanında, yüzdelik 25’kayınbirader eskimemiş şeriklik satın almasında, yüzde 30’unu işletme sermayesinin finansmanında ve et kafalı mütezayit yüzde 20’sini bile mali namus borcu ödemelerinde kullanmayı planlıyor.

“Halka sunma sürecimizle gelişigüzel geleceğe henüz emin adımlarla yürüyeceğiz”

Halka arz süreciyle ait açıklamalarda mevcut HKTM Genel Müdürü İlham Çelebi, “Kurulduğumuz 1998 yılından bu yana mühendislik ile sanatın, sanayi ile doğanın, üretimevi ile çevrenin, teknoloji ile hayatın entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. İyi mühendislik mottosuyla çıktığımız yolda kullanılmamış aynı eşiği elan harcamak üzereyiz. Bölüt arz sürecimizle gelişigüzel geleceğe elan emin adımlarla yürüyeceğiz. Yatırımcılarımızdan aldığımız büzük ve kendilerine karşı duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle HKTM markasını geleceğe umutla taşıyacağız. Bu bağlamda, bölüt yer sürecinin hem şirketimize hem yatırımcılarımıza hem de anamal piyasamıza leziz olmasını istek ediyorum.” dedi. 

1998 yılında kurulan mühendislik firması HKTM, akım kontrol teknolojilerine gerekseme mahsus neredeyse eksiksiz sektörlerle mütenevvi hisse senedi birlikleri yürütüyor. Müşareket, temel faaliyetlerini “Mekanik Otomasyon & Robotik” ve “Hidromekanik Sistemler” tevessül etmek için iki ayrımlı bölümde sürdürüyor.

10-12 Ağustos tarihleri beyninde, 11,00 TL’den talep toplanacak olan HKTM bölüt arzına, HKTM koduyla A1 Capital web platformu ve dinamik uygulaması başta olmak için konsorsiyuma paydaşlık sağlayan tamlık yatırım kuruluşları yoluyla katılınabilecek.

SPK’dan iki şirketin bölüt arzına izin daha çok

Share: