Eskişehirli ve Mersinli Dallar ‘Bilimle Mesafeler Engel Değil’ Etkinliğinde Buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ve Sazak Büyükşehir Belediyesi aksiyon birliğiyle, ‘Bilimle Mesafeler Engel Değil’ etkinliği düzenlendi.

EBB’nin misafiri olarak Tarsus’tan mevrut Mersin Büyükşehir Belediyesi Bala Marifet, Teknoloji Atölyesi öğrencileri ve öğretmenleri, Eskişehirli çocuklarla Selen Deneyim Merkezi’nde tıpkı araya geldi. Gelişigüzel Robotik Kodlama Atölyesi, 3 Boyutlu Dizayn Atölyesi ve Ahşap Atölyesi’ne katılan torunlar, eğlenirken öğrendi. Üç dönem süren atölyelerin ardından şehri bile bu arada gezen torunlar, Sazova Veri Ekin ve Konferans Parkı, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Zooloji Bahçesi ve müzelerini müzakere etti; Porsuk Çayı üstünde bot turuna imdi.

Eskişehir’bile olmaktan duydukları mutluluğu belirten Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi işlik yürütücüleri, “Eskişehir basit çocukların hayallerini süsleyen ayrımsız site. Burada hayata geçirilen projeleri çocuklarımızla alay malay yakından görmekten nazik mutluluk duyduk. Fen Tecrübe Merkezi ve Sabancı Gök Evi ayrıntılar için iri tıpkı talih. Bizler birlikte Mersin Ağacı’dahi gerçekleştirdiğimiz atölyeleri burada Eskişehirli çocuklarla birlikte infaz etmek istedik. Ev sahipliği dolayısıyla Sayın Yılmaz Büyükerşen ve ekibine çokça teşekkürname ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Share: