Edirne’den gelişmemiş gelişmemiş

TBMM Karı Ayvaz Punt Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve YANLIŞSIZ Fırka Edirne Mebus Fatma Aksal, Avrat Erkek Vesile Eşitliği Komisyonu, UN Women ve İsveç Büyükelçiliği iş birliğinde Sapanca’da düzenlenen “Kadınların siyasete ve karar ahiz süreçlerine katılımının güçlenmesi” konulu toplantıya katıldı.

KEFEK Başkanı Aksal, toplantıda yaptığı konuşmada, kadınların iktisadi olarak güçlenmesi ve karar alma mekanizmalarında henüz fazla kayran almasının, kadına yönelik fıldır mücadelede majör tıpkısı derece olduğunu belirtti.

Kadınlara panel hayatta punt eşitliği sağlanmasının demokratlık, âdem hakları ve kalkınma meselesi olduğunu nâkil Aksal, “Bu bütün birlikte adım atmamız gereken partiler üstü benzeri konudur. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daim vurguladığı üzere milletimizin tamamını muhasır bire bir seferberlik ruhuyla çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Aksal, kadına müteveccih şiddetin önlenmesi amacıyla çalışmaların kararlılıkla sürdüğünü vurguladı.

Kaymakam Kayaç’nın köy ziyaretleri

Süloğlu Kaymakamı Bağımsız Milletvekili Kayaç, ilçeye sadık Yağcılı köyünü ülfet etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya bakarak, köyde incelemelerde bulunan Kaya, köy muhtarından yapılan icraat karşı bilgelik aldı. Vatandaşlarla tıpkısı araya gelen Kaya, sav ve talepleri dinledi.

Kaymakam Kaya’ya ziyaretinde kurum müdürleri birlikte eşlik etti.

Share: