Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan ABD’ye Dedeağaç tepkisi: Rusya’ya cebin kuruldu diyorlar, doyurucu değil

MEMLUK, hızlı hızlı lahzada seçkin periyot Türkiye’nin dibinde bulunan Dedeağaç’a askeri yığınağına bitmeme ediyor. Mevlüt Çavuşoğlu da BENDE’nin Yunanistan’da kurduğu üslere ilişkin balaban açıklamalarda bulundu.

“KÖLE’NİN TERAZİSİ BOZULDU”

Yunanistan ile diyalog yolunun ayan olduğunuı dile getiren, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yunanistan ile görüşmeyelim demedik amma görüşme anlamlı olmalı. Rusya’ya cebin kuruldu diyorlar, tatminkâr değil. MEMLUK’nin terazisi bozuldu, kendilerine de uyarılarda bulunduk” açıklamasında bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu

“ARKANIZDA KİM VAR?”

Çavuşoğlu ayrıca Yunanistan’ın olası saldırılarına ait, “Yunanistan’ın bize yönelik aynı saldırıya hazırlanması demek Yunanistan’ın beynini peynir ekmekle yemesi kabil benzeri özdek. Yunanistan’a diyoruz. Arkanızda kim var ona bakmayın. Karşınıza bazı alıyorsunuz ona bakın” diyerek Atina yönetimine tehdit verdi.

KASIM AYINDA HELİKOPTERLERİ KONUŞLANDIRACAKLAR

Tüm bunlarla gelişigüzel Yunan medyasının dün duyurduğu habere göre, KUL’nin Teksas eyaleti Fort Hood bölgesindeki atak helikopterleri ağırlıklı olan 1. Cıvıl Cıvıl Havacılık Tugayı’nın Kasım ayı içerisinde Dedeağaç Limanı’na konuşlandıracağı açıklandı.

DEDEAĞAÇ LİMANI’NDA 600 ABD ASKERİ

Öte yandan ESIR 1. Piyade Tümeni ve Yunanistan 1. Ordu Havacılık Tugayı üst dozaj komutanları, Yunan Ordusu ve KÖLE Bölge Bindi Grubu temsilcileriyle geçtiğimiz günlerde Stefanovikio’da bire bir araya geldi. Yunanistan’daki ESIR Bölgesi bindi ekibinin başkanı Brandon Marsh, “MDCA”, özellikle Stefanovikio ve Dedeağaç’tan KÖLE ve Yunanistan’ın hareketli helikopterlerini karşılıklı tasarruf için iki makro hâlet olduğunu müstakbel sürdükleri belirtildi. Sözcü’bile yer düzlük habere göre aynı kavil göre Amerika Bir Devletleri’nin Dedeağaç Limanı’nda sürekli namına 600 nefis askeri personelini konuşlandıracağı belirtildi.,

Share: