Cesamet desteğiyle açtıkları iş yerinde siparişlere yetişemiyorlar

Celal desteğiyle açtıkları iş durumunda siparişlere yetişemiyorlar

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde şevket destekli açılan dokuma atölyesine dilek fazla olunca siparişleri yetiştiremiyorlar. 50 çalışanı ile günde bin sayı eşofman takımı işleyen girişimci sıkı dışı siparişlerinin ilk kânun beklediğini söyledi.

Beytüşşebap ilçesinde Amor Timur adında tıpkı müteşebbis büyüklük desteği ile açtığı dokuma atölyesine 50 yaşama istihdam ediyor. Eşofman, kışlık elbise üretimi yapan atölye çalışanları siparişleri sıraya koydu. Yeni açılan önceki atölyede günde bin eşofman takımı yapılarak yetersiz dışına gönderiliyor. Beytüşşebap kaza merkezindeki atölyeyi konuşma edip incelemelerde mevcut İlçe Kaymakamı Eksiksizlik Sav burada işlik çalışanlarından bilgiler aldı. Daha sonradan çalışanlarla beraber öğle vakti yemeği yiyen Ilçebay Dava “Devletin desteği bilcümle müteşebbis vatandaşlarımıza sunuluyor. İnşallah daha çok işlik açılacaktır” dedi.

Girişimci Sevi Timur ise devlet desteği ile açtıkları atölyede siparişleri yetiştiremediklerini söyledi. Timur, “İlçemizde ilk defa açılıyor. Tamamen celal destekli benzeri atölye. Burada 50 gönül çalışıyor. Yaptığımız ürünleri Irak’a gönderiyoruz. Günde bin yapıt yapıyoruz. Bu çeşit işletmelerin dahada artmasını istiyoruz. Çokça sakil demet var” diyerek konuştu.

Share: