Çankırılı kadınlar yaptıkları işleme sezmek ve oyuncakları yer sarsıntısı bölgesine gönderdi

Çankırı’nın Ölçülü ilçesine Vabeste Yaylakent beldesindeki kadınlar, yaptıkları el işi söylemek ve oyuncakları 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere ulaştırılması için AFAD yetkililerine konfirmasyon etti.

Yaylakent Şehremini Nurgül Ağababa öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında gerçekleştirme edilen iplikler, beldede zinde gönüllü kadınlara dağıtıldı.

Kadınlar marifetiyle örülen argaç, bertik, hırka, oyuncak kabil kestirmece bin çıngı umum emeği kitap, depremzedelere geçmek amacıyla AFAD’a teslim edildi.

Ağababa, yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına çıdam diledi.

Uray olarak yer sarsıntısı bölgesine vasıta, ekipman ve maddi bindi de sağladıklarını dile getiren Ağababa, “Antrparantez eşim Nurgül Dede ve beldemiz AK Parti teşkilatı namına kadınların ipini alarak argaç, bere, ellik, bürgü, kollar üzere oyuncak ve patikler örerek AFAD’a doğrulama ettik. Deprem bölgesine gönderiyoruz. Tanrı ayrımsız elan bize böyle keder yaşatmasın.” dedi.

Orta Halk Eğitimi Merkezinde görevli ateş parçası belletmen Emine Bezci, ürünlerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: