Çankırı Valisi Ayaz’ın Besni’ye eş güdümcü olması Çankırıların bölgeye olan desteğini artırdı

MEHMET KUMCAĞIZ – Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin peşi sıra Adıyaman’ın Besni ilçesine eş güdümcü olarak Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın atanması, Çankırılıların bölgeye çok sayıda müzaheret göndermesinin önünü açtı.

“Asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden Adıyaman’ın Besni ilçesi üstelik okkalı şekilde etkilendi.

Bölgede yapılan çalışmaların koordinasyonunun sağlanması üzere Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, ilçeye görevlendirildi.

Ayaz’ın Besni’ye görevlendirilmesinin arkası sıra Çankırı’dan bölgeye yapılan yardımlar henüz bile arttı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, AA muhabirine, zor aynı süreçten geçildiğini söyledi.

Bölgedeki amme görevlilerinin bile tıpkısı zamanda afetzede olduğunu anlatan Ayaz, “Kendilerinin de depremzede olmasına, ailelerinin dahi ihtiyaçları olmasına ve ayrımsız kısmının çadırlarda yaşamasına rağmen çok balaban himmet gösteriyorlar. Şu anda üstelik bütünü görevlerinin başında. Buradaki arkadaşlarımızın hepsine haddinden fazla teşekkürname ediyorum.” dedi.

Besni’ye özlük ekipleriyle geldiğini dile getiren Ayaz, “Buraya gelirken öz ekibimiz ve personelimizle geldik. İlk anda müdahaleyi şen fayrap etmek için Çankırı’dan makine ve ekipmanları buraya irsal ettik. Makine ve ekipmanlarımız arama istirdat faaliyetlerine destek olurken hem üstelik şu anda depresyon tahammül ve evgin yıkılacak binaların yıkımında çalışmaktalar.” diyerek konuştu.

Çankırı’dan mevrut yardımlardan bahseden Ayaz, şunları kaydetti:

“Çankırı’dan gelen kurtarma ekiplerimiz burada fariza yaptılar. Yine 120’den çok yardım tırı buraya atıf edildi. Mevrut epey araçları saymıyorum bile. Çankırılı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bölgeye konteyner şehir kuruyoruz. Gördüğünüz konteynerlerden kestirmece 100 kadarı gene Çankırı’dan buraya gelen konteynerler. Hemşerilerimizin desteği bitmeme ediyor. Muhtemelen bu hafta sonuna büyüklüğünde 50 konteyneri elan Çankırı’dan buraya arttırma etmiş olacağız. Burada fariza almamızın genişlik balaban faydası ilimizin imkanlarını buraya getirmemiz. Afetten etkilenmemiş benzeri toprak, etkilenmiş tıpkı bölgeye koordineli, kombinasyon ayrımsız şekilde bindi sağlamış oldu.”

Ayaz, desteklerin bitmeme edeceğini belen etti.

Share: