Bire Bir sınıfta okuyan 7 kız öğrenciden tıp fakültesi başarısı

Bire Bir sınıfta okuyan 7 kız öğrenciden tababet fakültesi başarısı

Türkiye derecesi yapan 7 kız öğrenci, tıp fakültesi kazandı

GAZİANTEP – Gaziantep Ayten Eksiksizlik Akınal Anadolu Lisesi’nde benzeri sınıfta okuyan 7 kız öğrenci Türkiye derecesi yaparak değişik üniversitelerin tababet fakültelerine yerleşti. Aynı azamet okulunda okuyarak elde ettikleri eşi bir olmayan başarıyı çokça çalışarak ve birbirine destek olarak kazandıklarını söyleyen öğrenciler, kendilerini bekâr bırakmayan okul yönetimi ile ailelerine dahi teşekkürname etti.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi’nde ayrımsız sınıfta okuyan 7 kız öğrenci mehabetli bire bir başarıya imza attı. Bire Bir sınıfta okuyan Sude Işve Karahan, Sude Çelik, Buse Yağmurlu, Esra Korkmaz, Elif Büşra Arka, Hacer Çıpa ve Müge Betül Bahçıvan isimli 7 kız öğrenci, Türkiye derecesi yaparak önde mevrut üniversitelerin tıp fakültelerine yerleşti. Bir kerem okulunda okuyarak elde ettikleri eşi aynı sıfır başarıyı haddinden fazla çalışarak ve birbirine bindi olarak kazandıklarını söyleyen öğrenciler, kendilerini yalnız bırakmayan meslek yönetimi ile ailelerine dahi teşekkür etti.

7 kız öğrenciden misilsiz muvaffakiyet

Öğrencilerden Sude Naz Karahan 9 bin 310’luk tanzim ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni, Sude Polat 11 bin 854’lük tanzim ile Gaziantep Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni, Öpücük Yağmurlu 12 bin 239’luk tanzim ile Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni, Esra Korkmaz 15 bin 875’lik tertip ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni, Elif Büşra Arka 20 bin 578’lik sıralama ile Mustafa Eksiksizlik Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni, Hacer Çıpa 4 bin 102’lik tanzim ile Veli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni ve Müge Betül Bahçıvan 9 bin 477’lik tertip ile Bursa Uludağ Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni kazandı.

“Beraber kazanmanın verdiği his aşağı haddinden fazla domuzuna”

Yükseköğretim Kurumları Sınavı dijital Türkiye 9 bin 310.’su yerine Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşen Sude Naz Karahan, “Arkadaşlarımızla alay malay koca benzeri sükse elde ettik. Çokça yorulduğumuz ve sıkıldığımız anlar de oldu. Ama daim bitmeme etmesini ve çalışmaya bitmeme etmesini bildik. Birbirimize daim bindi olduk. Sonuç adına kazanmanın verdiği ihtisas âdeta çokça iyice” dedi.

“Birbirimize bütün bindi olarak başardık”

YKS dijital Türkiye sıralamasında 11 bin 854.’sü kendisine Gaziantep Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni kazanan Suda Çelik isimli öğrenci dahi, “Tığ, tıpkısı sınıftan 7 andıran yoldaş tababet fakültesi kazandık. Tığ, ongun günde da elem günde üstelik birbirimize sürekli bindi oluyorduk. Bu birlikte bizi müspet etkiledi ve hepimiz tababet fakültesine yerleştik” ifadelerini kullandı.

“Hepimiz beraber parafin göğüslük giyeceğimiz amacıyla çok mutluyuz”

Öpücük Yağmurlu ise YKS dijital Türkiye 12 bin 239.’su adına Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleştiğini belirterek, “Haddinden Fazla andıran 7 refik adına tababet fakültesi temizlemek çokça iyice tıpkı önsezi. İlk kazandığımızda dostane grubumuza ‘hepimiz parafin önlük giyeceğiz’ diyerek haddinden fazla nazik benzeri bahtiyarlık yaşamıştık” ifadelerine saha verdi.

“Bu Arada tıp kıraat ve beyaz göğüslük giyme hayalimiz gerçekleşti”

15 bin 875. yerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Esra Korkmaz dahi, “Hepimiz haddinden fazla yakın arkadaşız. Yedi sevimli beraber tababet okuma ve beyaz zehir önlük giyme hayalimiz vardı. Serencam yerine hepimiz tababet fakültesi kazanarak buna ulaştık. Bu bizler amacıyla çokça mutluluk ve hava verici bire bir ebat” şeklinde konuştu.

“Hakeza bir başarıyı beraber görmek çok kocaman”

YKS’bile 20 bin 578.’si namına Mustafa Eksiksizlik Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Elif Büşra Dip ise, “Bu Arada böyle bir başarıyı bürümek çokça fena hâlde aynı his. Zaten sınav süreci süresince bile bütün beraber çalıştık ve sonuç olarak beraber başardık” dedi.

“Birbirimizi teşvik ederek hedefe ulaştık”

YKS’de sayısal Türkiye sıralamasında 4 bin 102. adına çokça balaban sükse elde fail ve Iye Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Hacer Çıpa, “Okulumuzun, ailelerimizin ve eş grubumuzun desteğiyle çokça ongun ayrımsız muvaffakiyet yakalayarak YKS’birlikte sayısal Türkiye sıralamasında 4 bin 102. oldum ve Iye Üniversitesi Tıp Fakültesi kazandım. Arkadaşlarımızla birbirimizi motivasyon ederek hedefe ulaştık” ifadelerini kullandı.

“Yaşadığımız tatlı rekabet bizi başarıya ulaştırdı”

Kavi sınavda 9 bin 477. Namına Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşen Müge Betül Bahçıvan ise, “Arkadaşlarımızla birbirimize sonsuz destek olduk. Yaşadığımız tatlı rekabetle birbirimiz teşvik ettik ve sunturlu sonuçlar aldık. Arkadaşlarım ve kendim adına çokça mutluyum. Bu süreçte bize hep destek olan ailelerimize ve meslek yönetimimize çok teşekkürname ediyoruz” ifadelerine kayran verdi.

“Benzeri sınıftan 7 kız öğrencimizin tababet fakültesi kazanması gelgel donör”

Imtihan sürecinde öğrencilere mefret destek sağlayan Ayten Kemal Akınal Küçük Asya Lisesi Rehberlik ve Ruhsal Danışmanı Nuriye Aziz Özdemir, “Aynı sınıfta okuyan 7 kız öğrencimiz da tababet fakültesi kazanarak çokça büyük gurur verdi bizlere. Biz hepsini beyaz önlükle görüntü ediyorduk ve bunun gerçekleşecek olması bizi çok bahtiyar etti. Öğrencilerimiz alay malay fiilen birlikte kazandılar. Biz bu süreçte yıl süresince öğrencilerimizle bilcümle beraberdik. O yüzden bu başarıdan öğrencilerimiz adına kurum duyduk” şeklinde konuştu.

“Ayrımsız cesamet okulunda bu başarıyı sağlamak çok koskocaman”

Öğrencilerin derslik öğretmeni Kanber Savrun ise, “Bu benzersiz başarı dolayısıyla kızlarımızla hava duyuyoruz. Bire Bir sınıftan 7 pare tıp fakültesi kazanan öğrencinin çıkması apayrı bire bir uzanım. Bu başarının ahali birliğiyle gelmesi çokça kocaman. Benzeri sınıfta 4 öğrencimiz diş hekimliği kazananlar, ispençiyari ve mühendislik kazananlar var. Bir büyüklük okulunda bu başarıyı hatırlamak bizleri ayrıca çok mutlu etti. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” diye niteleyerek konuştu.Share: