Bir gecede 50 koyunu araca yükleyip çaldılar

– Tıpkısı gecede 50 koyunu araca yükleyip çaldılar

SİNOP – Sinop’un Erfelek ilçesinde hırsızlar, aynı gecede bekçi köpekleri iğneyle uyutarak besici Yücel Öztürk’ün 50 koyununu kamyonete yükleyip çaldı. 200 bin liralık zarara uğradığını belirten Öztürk, bire bir an önceki son alınmasını istiyor.

Görüngü, 28 Son Teşrin gecesi Sinop’un Erfelek ilçesi Hürremşah köyünde yaşandı. 32 yıldır İstanbul’üstelik ruhlu Yücel Öztürk, köyüne dönerek küçükbaş efsanevi yetiştiriciliği yapmaya başladı. İddiaya göre hırsızlar, Öztürk’ün ahırında gözü gibi baktığı 400 koyundan 50’sini akşam saatlerinde benzeri kamyonete yükleyerek kayıplara karıştı.

Yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırım yaptığını vurgulayan Öztürk, geceleyin saatlerinde hırsızların yasakçı köpekleri uyutarak ahırına girdiklerini söyledi. Öztürk, “28 Teşrinisani’ı 29’una bağlayan akşam tutkun herkes dam ve ağılda yaklaşık 50 civarında hayvanım çalma. Köydeki edindiğim bilgiye göre saat 04.00 civarında bir efsanevi taşıma aracının köyden geçtiği belirlendi ama bununla ilişkin seçkin vasıta elde edemedik. Bununla ilişik mağduriyetimi bildirdim amma değme cevap alamadım. Bugün 7. devir ama seçme bilgi bulunmayan” diye konuştu.

“Memleketimizi örnek gösterirdik”

Düzenlilik kamerası taktırmadığını belirten Öztürk, “Tığ bu memlekette hakeza aynı görüngü duyulduğunu görmedik, belki bile vermedik. Üste tığ İstanbul’de bütün memleketimizi bu konuda yaşıt gösterirdik, kapılar kilitlenmiş değildir, camlarda çıpa parmaklık yoktur diyerek söylerdik. Ama bu mağduriyetten sonraları bittabi yeknesak göstereceğim bilemiyorum” şeklinde konuştu.

200 bin lira zarara uğradı

Ahırını apayrı aynı yere taşıdığını kaydeden Öztürk, “Besiciliğe burada devam edeceğim, bunlardan korkum namevcut hiçbir ahit üstelik bunlar beni yıldırmayacak. İleriki hedefim uluslararası dış satım olarak bu işe başlamıştım, bunda da Sinop’un aynı adı olsun istemiştim herhangi bir ant. 50 çıngı hayvan zaman yaklaşık 200 bin TL üzere tıpkısı maliyet, bir dahi bunun ortamında 6-7 aydır bırakılmış çalışma var. İnşallah arz güdük zamanda akıbet alırız” ifadelerini kullandı.

Öztürk, çalınan koyunlarının ve hırsızların tıpkısı an önce bulunmasını istiyor.

Share: